Aileler İçin Uygun Kayak Merkezi Kartalkaya

Köroğlu Dağları isim olarak fazla bilinmese de, Türkiye’nin en popüler 2. kayak merkezine ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul ve Ankara’daki kayak severlerin, sezon boyunca adeta akın ettiği Kartalkaya Kayak Merkezi, Aralık ayında başlattığı sezona Nisan ayının ilk haftasında son vermektedir.

Köroğlu Dağları’nın yamaçlarında kurulmuş olan modern ve Uluslararası hizmet veren bu tesis, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Geniş ve daima bakımlı pistlere sahip olan Kartalkaya’nın toplamda 70 kilometreyi geçen uzunluğa sahip 25 pisti bulunmaktadır. Kartalkaya sadece yerli değil bir o kadar da yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sadece pistlerden oluşmayan Kartalkaya, aynı zamanda görsel olarak ziyaretçilere adeta ziyafet yaşatan doğası ile de meşhur.

Abant gibi bir turizm potansiyelini de üzerinde bulunduran bölge, bu sayede Yaz aylarında da yoğun bir şekilde ziyaretçi çekmektedir. İstanbul’dan ve Ankara’dan konukların 2-3 saat içerisinde merkeze ulaşabiliyor olması, kayak merkezinin potansiyelini inanılmaz artırmaktadır.

Kartalkaya ve Köroğlu Dağları

Kayak Sporlarının Faydaları Nelerdir?

Kayak Merkezi, heybetli Köroğlu Dağları’nın 2200 metresinde bulunuyor. Özel aracınız ile kayak merkezine gelirken, size muhteşem manzaralı bir yol eşlik edecek. Kayak merkezine çıkmadan önce sizi adeta büyüleyecek kadar güzel olan Sarıalan Yaylası’na da uğrayabilirsiniz.

Kartalkaya Konaklama Tesisleri

Yoğun talep elbette kayak merkezi etrafında konuşlanan otellerin de gelişmesine sebep olmuştur. Bugün Kartalkaya Kayak Merkezi, zirvede Kartal Otel, Dorukkaya Otel gibi gelişmiş 5 büyük otele sahiptir. Merkezden uzaklaştıkça elbette otel sayısı da artmaktadır. Konforlu bir kayak tatili için pistlere yakın olmanızı ve bu otellerden erken tarihlerde rezervasyon yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sezonda milyonun üzerinde ziyaretçi alan ve bunların %10 kadarının konakladığı Kartalkaya’da, 2 bin yatak kapasiteli 5 otel bulunmaktadır.

Kartalkaya’da Gece Kayağı

Kar kalınlığının ortalama olarak 1-2 metre arasında olduğu merkezde, gece kayağı imkanı da bulunuyor. Birçok kayak merkezinde olmaması nedeni ile yüz güldüren bu etkinlik meraklılarına gece boyu süren canlı müzik ve animasyon etkinliklerinin arasında kayak yapma imkanı sunuyor.

Aileler İçin Uygun Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri

Kayak sporları yetişkinler kadar çocuklarında ilgisini çekmekte. O nedenle kayağa gelen ziyaretçilerin büyük bir kısmını çocuklu aileler oluşturuyor. Kartalkaya, bu aileler için harika bir kayak merkezi zira merkezde sadece çocukların eğlenebilmesi ve rahat kayabilmeleri için oluşturulmuş pistler var. Burada bulunan özel eğitmenler ile çocuğunuzun bu sporu erken yaşta daha iyi kavramasını da sağlayabilirsiniz.

Kartalkaya’nın bir diğer dikkat çeken özelliği de güvenli olması. Merkezin nerdeyse her bölgesindeki ağaçlara, acil yardım butonu eklenmiştir. Pistlerde veya ormanlık alanda bir şekilde yardıma ihtiyaç duyan konuklar, bu butonlara basarak kurtarma timlerinin hızlı bir şekilde onlara ulaşmalarını sağlıyor.

Cevap bırakın