Bolu Mutfağının Benzersiz Lezzetlerini Keşfedin

Türkiye’nin en geniş mutfaklarından birisine sahip olan Bolu mutfağı , Kartalkaya’ya kayak için gelen ziyaretçilerine enfes lezzetler sunmaktadır. Aşçıları ile meşhur bir şehir olması sebebiyle buraya gelen turistlerin oldukça şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kültürü benimseyen Kartalkaya Kayak Merkezi otelleri, konuklarına çok zengin ve geniş bir menü sunmaktadır. Bu mutfaklarda geleneksel ve günümüz lezzetleri, muhteşem sunumlar eşliğinde misafirlerin beğenisine sunuluyor. Tatlılar, yöresel et yemekler, zeytinyağlılar, sebze yemekleri ve onlarca farklı lezzet.

Tepede Sucuk Ekmek Keyfi

Bolu Mutfağının Tadına Baktınız mı-sucuk

Bolu her ne kadar muhteşem bir mutfağa sahip olsa da dağın tepesinde yenilen aperatif tüm kayak merkezlerindeki gibi burada da sucuk ekmek. Aniden kaybedilen enerjiyi pratik ve lezzetli şekilde almanın en iyi yolu olan ekmek arası sucuk, buranın da geleneksel ve vazgeçilmez bir kültürü haline gelmiş. Tepeye yakın bölgede bulunan tesisten sucuk ekmek satın alabilir veya küçük mangalınızı yanınızda taşıyarak arkadaşlarınıza sucuk ekmek ziyafeti çektirebilirsiniz.

Meşhur Bolu Mutfağı

Bolu Mutfağının Tadına Baktınız mı?

Osmanlı mutfağının izlerini taşıyan Bolu yemeklerinin birçoğunu otellerde deneme imkanına kavuşacaksınız. Bolu mutfağı et yemeklerinden, hoşaflarına kadar çok zengin bir içeriğe sahip. Yemeklerin hepsi, kayak severlerin kaybettikleri kalorileri onlara fazlasıyla iade edecek türden. Otellerin bir çoğu bu yemekleri öğle ve akşam yemeklerinde açık büfe olarak servis etmektedir.

Mudurnu helvası, gırma börek, nohutlu çorba, paşa pilavı, palize, müşür hoşafı, coş, katık, kızılcık tarhana çorbası, halışka, cevizli keşli erişte, üzümlü kabak hoşafı, mengen pilavı, küllü çörek, kaşık sapı ve sakız bakla çorbası Bolu’ya ait önemli lezzetlerden sadece bazıları.

Bolu Merkez Gezisi

Bolu Mutfağının Tadına Baktınız mı?

Kartalkaya’ya gelmişken Osmanlı ve Selçuklu izlerini taşıyan Bolu il merkezini de gezmeyi ihmal etmemek gerekiyor. Özellikle Bolu mutfağını tanımak için merkeze inmeniz isabetli olacaktır. Kayak tatilinizin arasına 1-2 saatlik gezileri sıkıştırarak tatilinizi çok daha renkli hale getirebilirsiniz. u tip küçük kaçamaklar için Kartalkaya Kayak Merkezi’ne özel aracınız ile gelmenizi tavsiye ediyoruz. Özel aracınız ile sadece 30 dakika içerisinde Bolu merkeze ulaşabilir ve sadece merkezle sınırlı kalmayıp şehrin yaylalarını, göllerini de gezebilirsiniz.

Cevap bırakın