Doğal Güzellikleri ile Kartalkaya

Bolu’nun en önemli turizm merkezi olan Kartalkaya, bilindiği üzere sadece kış aylarında değil yemyeşil ormanları ve muhteşem atmosferi ile yaz aylarında da tercih edilmektedir. Abant’ın insanı adeta yeşile boğan doğası sayesinde, Kartalkaya Otelleri Yaz ve Bahar aylarında da binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Elbette asıl yoğunluk Kış aylarında, Türkiye’nin en modern kayak merkezlerinden birisinin açılması ile başlayacaktır.

Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Uludağ’dan sonra en çok kayak severi ağırlayan merkez olma özelliğini taşıyan Kartalkaya’da sezon Aralık ayında başlayıp, Nisan ayında son bulmaktadır. Özellikle hafta sonlarında ve ortak tatillerde adım atılacak yer bulunamayan Kartalkaya’da, otellerde de uygun fiyatlı oda bulmak imkansız hale gelmektedir. O nedenle Kartalkaya Otelleri’nde uygun fiyatlı yer bulabilmek adına erken rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Biz Grand Kartal otelini tercih ettik ve ziyadesiyle memnun kaldık, fiyatları uygun olmasına rağmen lüks ve konfordan hiç ödün vermemeleri bizi tatmin etti.

Kartalkaya’da Neler Yapılır?

Yemyeşil Ormanları ve Muhteşem Atmosferi İle Kartalkaya

Kayak ve çeşitli stildeki kayak sporlarını Kartalkaya’nın modern ve geniş pistlerinde deneyebilir veya bilmiyorsanız özel ders alarak yeni sporları keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Kayak motosikleti kiralayarak, daha önce hiç denemediğiniz bu adrenalin dolu spor ile eğlenebilirsiniz. Hatta hiç kaymadan, Kartalkaya’nın ormanlık alanlarındaki yürüyüş etkinliklerine katılarak tüm senenin stresini bu doğal atmosferde bırakabilirsiniz.

Kartalkaya’ya kadar gelmişken, Bolu’nun yöresel lezzetleri olan orman kebabını, cevizli ekmeğini veya kabaklı gözlemesini deneyebilirsiniz. Elbette dağın zirvesinde yemenin adeta bir gelenek olduğu sucuk ekmeği de unutmayalım.

Kartalkaya’da Nereye Gidilir?

Yemyeşil Ormanları ve Muhteşem Atmosferi İle Kartalkaya

Alışveriş ve Bolu mutfağını daha yakından keşfetmek isteyenler, 30 dakika mesafede olan Bolu Merkez’e inebilirler. Buna ek olarak Kartalkaya’ya gelen herkesin mutlaka gitmelerini önerdiğimiz yer Sarıalan Yaylasıdır. Kışın bembeyaz bir örtü ile kaplanan bu yayla, yazında milyonlarca sarı çiçek ile kaplanmaktadır, adını da zaten bu sarı çiçekler sayesinde almıştır.

Bunlara ek olarak Kartalkaya’dan hiç ayrılmadan da çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle özel aracı olmayan konukların, merkezde kalarak otellerin imkanlarından faydalanmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca sezon boyunca merkezde, şenlikler ve festivaller düzenlenmektedir, hiç sıkılmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Cevap bırakın