Kartalkaya Kayak Merkezi Kayak Severleri Kucaklıyor

Uludağ’dan sonra Türkiye’nin popüler kayak merkezine ev sahipliği yapan Kartalkaya Kayak Merkezi , Köroğlu dağlarının 2.200 metresinde yer almaktadır. Kış aylarında kayak sporlarının yapıldığı bölgede, Yaz aylarında ise kampçılık, yürüyüş ve piknik etkinlikleri yapmaktadır. İstanbul, Ankara ve Bursa’ya çok yakın olması sebebiyle özellikle hafta sonlarında ve ortak tatil günlerinde çok yoğun olan bölgede, kar kalınlığı 3 metreye kadar ulaşmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi Kayak Severlere Ev Sahipliği Yapıyor

Profesyonel ve amatör her kayakçının istifade edebileceği pistlere sahip olan Kartalkaya, pistlerinden görülen uçsuz bucaksız çam ormanları ile de kayak severlere güzel bir ortam sunuyor. Kayak sezonu boyunca çok yoğun olan Kartalkaya Otelleri’nde konaklama yapmak için mutlaka erken rezervasyon imkanlarından faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bolu’nun güney doğusunda bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde sezon Aralık ayında başlamaktadır. Ortalama olarak ise Nisan ayının ortasına doğru kayak sezonu kapanmakta. 5 aylık uzun bir kayak sezonuna sahip olması ve modern pistleri, Kartalkaya’yı önemli kış sporları merkezlerimiz arasına sokmaktadır. İstanbul’dan ulaşımın rahat ve kısa olması sayesinde yurtdışından gelen kış sporu meraklıların da ilk tercihlerinden birisi Kartalkaya olmaktadır.

Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul'dan Kartalkaya'ya Nasıl Ulaşılır? - Tur

İstanbul’dan kendi aracınız ile veya araç kiralama seçeneklerini kullanarak sadece 1.5 saat içerisinde Kartalkaya Kayak Merkezi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara’dan ise sadece 2 saatte Kartalkaya’ya gelebilirsiniz.

Bolu havalimanı hem Ankara hem de İstanbul’dan seferleri kabul etmektedir. Bu sayede özel aracı olmayan kayak severler de konforlu bir ulaşım ile merkeze gelebilirler. Kartalkaya’da rahat bir şekilde kayak yapmak ve lift sıraları beklememek için mutlaka hafta içinde gelmenizi tavsiye ediyoruz. Bolu şehir merkezine otobüs veya farklı yöntemler ile geldikten sonra halk otobüslerini kullanarak da Kartalkaya’ya çıkabilirsiniz. Kartalkaya’ya giden 30 kilometrelik yol, sadece manzarası ile bile tatilinizi çoktan başlatmış olacak.

Kayak tatili için yola çıkmadan önce mutlaka meteorolojinin sitesinden pistlerdeki kar kalınlığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Çok istisnai bir durum olsa da bazı sezonlarda azalan kar yağışı sebebiyle bazı pistler kapatılmaktadır. Kartalkaya’ya gelmenin bir yolu da turlardır. Birçok şehirden kalkan kayak turları sayesinde oldukça uygun fiyatlara kısa bir kayak tatili yapabilirsiniz. Tatil merkezi tavsiyesi isteyen okurlarımıza Kartal Otel’i konforlu odaları ve pistlere olan yakınlığı sebebiyle tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın