Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır?

Kayak birçok insanın kış aylarında tercih ettiği sporların başında geliyor. Kayak yapmak için ise birçok kayak merkezi bulunmaktadır. Bu kayak merkezlerinden birisi de Kartalkaya’dır. Kartalkaya Kayak Merkezi yaz kış demeden birçok turistin akınına uğruyor. Yazın ayrı kışın ise ayrı güzel olan bu doğal yapı insanların dinlenmesi için ideal bir mekandır. Burada yer alan otellerde konaklayan yerli yabancı turistler eşsiz bir tatil deneyimi yaşıyor. Buraya gelmeden önce yol tarifinin iyi alınması ve ona göre hareket edilmesi gereklidir. İstanbul’dan Kartalkaya’ya gelecek olanları birkaç farklı araç ve rota beklemektedir. Bunlardan en uygun olanı seçilerek Kartalkya’ya kısa sürede ulaşmak mümkündür.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır? - Kayak Alanı

Otobüs Firmaları Veya Tur Şirketleri İle Gidilebilir

Öncelikle tur şirketlerinin avantajları inkar edilemez. Tur şirketleri ile kısa süreli veya uzun süreli geziler planlanabilir. Otobüs ile İstanbul’dan Kartalkaya’ya kadar gidilip burada aynı otobüs ile önemli yerler geziliyor. Buna ek olarak konaklama ve pistlerde kayak yapma imkanı da bu tur şirketleri tarafından sunuluyor. Eğer böyle bir ihtiyaç var ise tur şirketleri tercih edilebilir. Buna ek olarak otobüs firmaları ile Kartalkaya’ya ulaşım da sağlanabilir. Bolu’ya ait firmalar, özel farklı otobüs firmaları da Bolu’ya gidiyor. Otogara ulaştıktan sonra Kartalkaya’ya çıkan otobüsler bulmak mümkündür. Aynı zamanda minibüs ve taksiler de hizmet vermektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır? - Kartalkaya

Özel Araç İle İzlenmesi Gereken Rota

Özel araç ile gelecek olanların kullanacağı ilk rota E-5 olacaktır. E-5 üzerinden hiç çıkmadan Ankara istikameti takip edilebilir. Bu yol ile Bolu’ya ulaşılacak sonrasında ise Kartalkaya tabelaları izlenerek kayak merkezlerine ulaşılacaktır. Başka bir alternatif ise otoyoldur. Otoban ile daha hızlı gitmek mümkün olacaktır. Otoban kullanılarak Bolu ayrımına kadar gelinip oradan Bolu sonrasında ise Kartalkaya tabelaları takip edilebilir. Sonucunda ise Kartalkaya Kayak Merkezi etrafındaki Kartalkaya otelleri bölgesine ulaşılıyor. Alınacak yol yaklaşık olarak 280 kilometredir. İstanbul’dan buraya ulaşmak için yolda geçmesi gereken süre ise 3 saattir. 3 saat sonunda eşsiz bir doğaya sahip Bolu’ya ve onun eşsiz bir güzelliği olan Kartalkaya’ya ulaşılabilir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır? - Kayak Merkezi

Cevap bırakın