Kartalkaya Kayak Merkezi Pist Durumu

Kartalkaya Köroğlu Dağları zirvesinde yer alan bir kayak merkezi, kış tatili rotalarından biridir. Bolu sınırları içinde yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, hem yaz hem kış dört mevsim turist çekmektedir. Merkeze hem yerli hem yabancı turistler ilgi göstermektedir. Batı Karadeniz sınırları içinde bulunan kayak merkezinin zirve yüksekliği 2200 metreyi aşmaktadır. Kış ve doğa sporları için oldukça iyi şartları ve pistleri sunan bu merkez ülkenin turizm ekonomisine de katkı da bulunmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi pist durumu dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Kayak merkezi pist durumu farklılıklar göstermektedir. Pistler çeşitli özelliklerine göre ayrılmaktadır. Büyük, orta ve küçük çaplı pistleri bulunmaktadır. Kartalkaya sadece kayak merkezi olarak değil yemyeşil doğası, mis gibi havası, lüksü ve konforu aynı anda sunan otelleri ile tatilcileri memnun ederek uğurlamaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pist Durumu

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - tesis

Kış turizmi rotalarının başında gelen kartalkaya kayak merkezinde toplamda 25 adet pist bulunmaktadır. Bu pistler zorluk derecesine ve eğim derecesine göre sınıflanmaktadır. Pistlerin toplam uzunluğu ise 40 kilometreyi geçmektedir. Özellikle kayakseverler için pist durumu oldukça elverişlidir. Hem acemi hem profesyonel kayakçılar için pistler bulunmaktadır. Oteller pistlere yakın olduğu içinde ulaşım açısından sorun yaşanmamaktadır. Kısa süre içinde piste ulaşım sağlanmaktadır. 25 adet pistten 18 adeti mekanik pist özelliği taşımaktadır.

Kartalkaya’da Pistler Otellere Yakın Mı?

Kartalkaya Kayak Merkezi - kaya palazzo

Kartalkaya otelleri müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmakta ve aynı zamanda hem konforu hem lüksü hem de eğlenceyi aynı bünyede barındırmaktadır. Her otelin kendine ait sağlık personeli ve ekibi bulunmaktadır. Aynı zamanda otellerin kendine özel kayak eğitmenleri bulunmaktadır. Kayak bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler otellerde bulunan ilgili bölümlere başvuru yaparak eğitim alabilirler. Kartalkaya kayak merkezinde 25 pistten çoğu otellere ve pansiyonlara yakın olsa da uzak olan pistler de bulunmaktadır. Eğer sürekli olarak kayak yapan veya kızak kayan bir tatilci iseniz otelinizi piste yakın olandan seçmeniz daha doğru olacaktır. Otellerin doluluk oranları kar oranının en çok olduğu Aralık ve Mart ayları arasındadır. Konaklama da sorun yaşamamak için mutlaka önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Cevap bırakın