Kartalkaya Kayak Merkezi Pist Özellikleri

Kış sezonunun Aralık ayının başında başladığı ve Mart ayının sonuna kadar devam ettiği merkez, kış sporlarına çok uygun pistleri ile kayak severlerin gözde bölgeleri arasında yer almaktadır. Bolu ilinde bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, snowboard pisti olması sebebiyle de ülkemizdeki diğer pistlerden bir tık önde konumlanmıştır. Dünya çapında snowboard sporu ile ilgilenen profesyonel sporcuların dahi ilgisini çekmekte ve ziyarete uğramaktadır. Kar kalınlığı her sene değişse de ortalama olarak 2 metreden başlayıp 3 metreye kadar ulaşabilmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri

Kartalkaya Kayak Merkezi - kaya palazzo

Merkez Kartal Otel ve Dorukkaya Otel arasında paylaşılmış bir konsepte sahiptir. O yüzden iki oteli ve pistlerini ayrı ayrı olarak belirteceğiz.

Kartal otel pistlerinde 6 adet teleski, 3 adet baby lift ve 2 adet telesiyej bulunmaktadır. Saatte 6.000 kişiyi taşıyabilen bu 11 lift, uzunluğu 20 kilometreyi bulan pistlerde hizmet vermektedir. Köroğlu, Kazankaya, Resuldede 1 ve 2, İnekçayırı 1 ve 2, Yeşil ve Çamçukuru olarak adlandırılan bu liftler, kayak severlerin doya doya kaymalarını ve bu sporu yaparken vakit kaybetmemelerini sağlar.

Dorukkaya otel pistlerinde ise 8 adet ski-lift bulunmaktadır.

Hangi otele giderseniz gidin oteller teleskileri sınırsız kullanmanız için ücreti ile kart vermekteler. Bu kartlara 1 adet sucuk ekmek ücreti de dahildir. Karın ortasında sucuk ekmek yemenin de muazzam bir an olduğunu söyleyelim, sucuk ekmeğin bu kadar lezzetli bir şey olduğunu ben karların arasında çok daha iyi anladım.

Kartalkaya Kayak Merkezindeki pistlerin 2 tanesi acemi, 3 tanesi orta, 5 tanesi ileri düzey pistlerdir. Profesyonel sporcular için ise zor ve çok tehlikeli 4 pist bulunmaktadır. Toplam pist sayısı 14’tür. Sınırsız teleski fiyatları iki otel içinde aynı olup 130 lira civarındadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ekipman Kiralama

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır? - Kayak Pisti

Kayak ekipmanları oldukça pahalı ürünler olduğu için kiralamak daha mantıklı bir seçenek olacaktır. İki otelde de kayak ekipmanları kiralayacağınız bölümler bulunsa da daha uygun fiyatlar için Dörtdivan ilçesindeki kayak dükkanlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle kendi aracı ile gelen okurlarımız mutlaka bu yolu tercih etmeliler.

Cevap bırakın