Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri ve Önemli Özellikleri

Kayak merkezi pistleri Kartal ve Dorukkaya Otel grupları tarafından paylaşıldığı için bu iki otelin pistlerini ayrı ayrı değerlendirmek durumundayız. Dilerseniz öncelikle Kartal otel pistleri ile başlayalım.

Kartal Otel pistlerinde 3 baby lift, 6 adet teleski ve 2 adet telesiyej bulunmaktadır. Toplam 11 adet liftin bulunduğu 12 farklı pist, saatte 6.000 kişiye hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Tüm pistlerin uzunluğu ise 20 kilometreyi geçmektedir.

Köroğlu Lift, Kazankaya, Resuldere, İnekçayırı, Çamçukuru ve Yeşil pistleri bu bölgede bulunan pistlerdir. Bu pistler arasındaki en uzun pist ise 1200 metre uzunluğundaki Köroğlu pistidir.

Dorukkaya Otel pistlerinde ise 11 farklı kayak pisti bulunuyor. Bölgede teleferik ve telesiyej imkanı yok, ziyaretçiler pistlerin başlangıç noktalarına teleski imkanı ile çıkmaktalar.

İki otelde kendi müşterilerine veya günübirlik ziyaretçilere ücreti karşılığında sınırsız bilet kartı vermektedir. İki otelin fiyatlarının da hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz, her sene fiyatlar güncellendiği için buraya fiyat yazmıyoruz fakat online olarak kayak merkezinin sitesinden bunu istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri Zorluk Dereceleri

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri

Tüm kayak merkezlerinde olduğu gibi Kartalkaya’da da kayak merkezleri zorluk derecelerine göre ayrılmıştır böylece ziyaretçiler kendilerine en uygun pisti seçerek daha keyifli bir deneyim yaşayacaklardır.

Merkezde 2 adet çok kolay, 3 adet kolay, 5 adet zor, 3 adet çok zor, 1 adet ise tehlikeli pist bulunmaktadır. Özellikle çok zor ve tehlikeli olan pistler mutlaka profesyonel kayakçılar tarafından kullanılmalıdır.

Kayak ekipmanlarınız bulunmuyorsa otellerin kayak odalarından kiralayabilirsiniz. Bu biraz pahalı olacağından daha uygun fiyatlara kiralamak isteyen okurlarımız ise Dörtdivan ilçe merkezindeki kayak dükkanlarını ziyaret edebilirler. Merkezdeki kayak dersleri ise 300 lira civarındadır. Yoğunluğa göre daha düşük veya daha yüksek olabilir, ücretler saatliktir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede?

Dorukkaya Otel - Genel

Bolu merkezde bulunan Köroğlu Dağlarında bulunan kayak merkezine, neredeyse Bolu’nun her bölgesinde bulunan tabelalar sizi ulaştıracaktır. E5 karayolundan gelen okurlarımız Dörtdivan tabelalarını takip etmeliler. İlçe merkezinden geçtikten sonra kayak merkezine ulaşmış olacaksınız. Kayak merkezine şimdilik dolmuş veya otobüs imkanı bulunmuyor. Bunun yerine otellerin servislerini veya taksileri kullanmak durumundasınız.

Cevap bırakın