Kartalkaya Kayak Merkezi Turları

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Bolu ilimizin güneydoğusundaki Köroğlu Dağları’nın yamaçlarına serilmiş Kartalkaya Kayak Merkezi, aynı zamanda bakanlık tarafından milli park olarak ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Yerli ve yabancı turistlerin her kış sezonunda adeta akın ettiği merkezde Alp disiplini, kayaklı koşu ve tur kayağı etkinlikleri yapılabilmektedir. Kayak Merkezinin kayılabilir alanları dağın 1.800 ila 2.200 metre yükseklikleri arasında bulunuyor. Oldukça ılıman bir iklime sahip olması kayak konforunu artırırken kar kalitesinin de çok iyi olmasını sağlıyor, elinize aldığınızda Kartalkaya karlarının adeta bir pudra şekeri kıvamında olduğunu göreceksiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Kayak Sezonu

Kartalkaya Kayak Merkezi'nde Bir Gün - kayak

Kartalkaya’da kayak sezonu yaklaşık olarak 4 ay sürmektedir. Aralık ayının başında başlayan sezon Nisan ayının ilk haftasında son bulmaktadır. İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olması bölgenin belki de en önemli cazibeleri arasında. Bunun yanında Bursa ve İzmir’den de binlerce turist bölgeye rahatlıkla ulaşabilmekte. İstanbul’dan kara yolculuğu ile gelecekler 3 saat, Ankara’dan ise 2 saatte kayak merkezine ulaşabilirler. Araç yolculuğunu sevmeyenler ise önceden rezerve ettirerek uygun fiyatlar ile havayolunu kullanabilirler. Bolu ilk merkezine otobüs ile gelen okurlarımız ise halk otobüsleri ile Kartalkaya eteklerine kadar ulaşabilirler.

Ülkemizin en modern kayak tesislerine sahip olan Kartalkaya, lüks konaklama ve ihtiyaç dahilinde sunulan modern sağlık hizmetlerini de bünyesinde bulundurur. 2.000 kişiden fazla yatak kapasitesine sahip 5 otel tepede bulunmaktadır. Bunların 3 tanesi Dorukkaya Otel Grubuna, 2 tanesi ise Kartal Otel Grubuna aittir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Turları

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - tesis

Doğal bir cennet olan ve neredeyse tamamı çam ormanları ile kaplanmış Kartalkaya’ya tur paketleri ile de gelebilirsiniz, hem böylesinin çok daha uygun olduğunu belirtelim. Günübirlik olarak kayak tatili yapmak isteyen okurlarımız için İstanbul, Ankara, Bilecik, Sakarya, Bolu şehirlerinin merkezlerinden turlar kaldırılmakta. Bu turlar genel olarak bireysel olarak geldiğinize nazaran daha uygun fiyatlı oluyorlar. Örneğin sıcak içecek ve sucuk ekmeği neredeyse bedavaya getirmiş oluyorsunuz. Sadece bir çayın 7 lira, sucuk ekmeğin ise 25 lira olduğunu düşünürsek, turlara bir şans vermekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Turlar genel olarak gece saatlerinde sizi alıp aynı günün akşamında tekrar kalktığınız şehre geri getiriyor. Yukarıda saydığımız şehirler haricinde de Kartalkaya turları olabilir, kendi şehrinizde araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın