Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama

Ülkemiz yaz turizmi kadar kış turizm konusunda da önemli rota ve adreslere sahip bir ülkedir. Kış ve spor turizmi severler için Kartalkaya kayak merkezi ilk akla gelen yerler arasındadır. Batı Karadeniz bölgesinde Bolu sınırları içinde, Köroğlu dağları zirvesinde yer alan kayak merkezinin ulaşımı bir hayli kolaydır. Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere yakın olması sayesinde yolları komple asfaltlıdır. Bu da bölgeye gelecek olan tatilcilere kolaylık sağlamaktadır. Kartalkaya kayak merkezine yurt içinden gelen tatilciler olduğu gibi yurt dışında gelen tatilcilerde bulunmaktadır. Kayak merkezinin doluluk oranı özellikle de kar yağışının en yüksek seviyeye ulaştığı ve pistlerin en iyi duruma geldiği Aralık-Şubat ayları arası artmaktadır. Doluluk oranı arttıkça konaklamak için otellerde yer bulma şansı da azalabilmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - pist

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Kış Döneminde Konaklama

Kartalkaya kayak merkezinin konaklama durumu yaz ve kış sezonunda farklıdır. Özellikle kış sezonunda doluluk arttığı için oteller de yer bulma sıkıntısı yaşanabilmektedir. Kartalkaya kayak merkezi çevresinde çok fazla otel, pansiyon bulunsa da talep fazla olduğu kış aylarında doluluk oranları en üst seviyelere ulaşmaktadır. Konaklama da sorun yaşamamak adına özellikle kış sezonunda merkeze gelecek olanlar mutlaka rezervasyonlu gelmelidir. Kartalkaya kayak merkezinde her bütçeye uygun otel veya pansiyon bulunmaktadır. Kış sezonu içinde otellerin fiyatları bir nebze de olsa artabilmektedir. Yaz sezonunda doluluk oranları azaldığı için fiyatlar düşmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - snowboard

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Yaz Döneminde Konaklama

Kartalkaya kayak merkezinde yaz döneminde kış dönemi kadar fazla talep olmamaktadır. Ancak yine de doğa sporu severler, kafa dinlemek ve doğanın tadını doyasıya çıkarmak isteyenler yaz aylarında da merkeze gelmektedir. Kartalkaya otelleri doluluk oranları yaz ve kış döneminde farklılık göstermektedir. Konaklama imkanları ve durumu ise yaz döneminde daha rahattır. Talep azalmaya başladığı için konaklama konusunda genellikle aksaklı veya sorun yaşanmamaktadır. Özellikle de kayak sevmeyenler ama şehrin gürültüsünden, hava kirliliğinden kaçmak isteyenler kaçamak için Kartalkaya kayak merkezini tercih etmektedir. Kafa dinlemek, keyifli ve eğlenceli zaman geçirmek için kış döneminde olduğu gibi yaz döneminde de ideal bir rotadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - tesis

Cevap bırakın