Kartalkaya Kayak Merkezi ve Özellikleri

Ülkemizin en gözde kayak merkezlerinden birisi olan Kartalkaya Kayak Merkezi, snowboard ve kayak pistleri ile Uluslararası alanda da bilinen ve her sene binlerce yabancı turisti bünyesine çeken bir kış sporları merkezidir. Köroğlu dağları üzerinde bulunan merkez, Bolu’nun güneydoğusunda yer almaktadır. Alp disiplinine sahip olan kayak merkezi, tur kayağı için de oldukça uygundur. 2 bin metre yükseklikte bulunan merkez, dondurucu soğuklara sahip değildir ve bu da oldukça konforlu bir kayak tatili geçirilmesine sebep olur. Doğal güzellikleri ile kayak esnasında muhteşem bir manzara sunan Kartalkaya, çam ormanları ile kaplıdır.

Kayak sezonunun Aralık ayında başladığı Kartalkaya, 4 aylık bir sezonun sonunda Nisan başı ile beraber kayak sezonunu kapatır. Sezon ortalarında kar yüksekliği 3 metreye kadar ulaşabilmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri

Kartalkaya Günübirlik Tur - Oteller

Kartalkaya, Kara Otel ve Kaya Otel grupları tarafından paylaşılmıştır. Kartal grubunun 3, Kaya grubunun ise 2 adet oteli bulunmaktadır. Kartal Otel pistlerinin başlangıç noktasına 5 adet teleski, 3 adet baby lift ve 2 adet telesiyej ile çıkılmakta. Toplamda 11 adet olan bu liftler saatte 6.000 kişiyi taşıyabilecek kapasitedir. Ülkemizin en modern pistlerine sahip olan Kartalkaya’da toplam pist uzunluğu ise 20 kilometreyi geçmektedir.

Dorukkaya grubuna ait olan pistler de ise 11 adet kayak pisti bulunmakta. Ayrıca bu alanda dünya standartlarının dahi üzerinde inşa edilmiş bir snowboard pisti bulunmakta. Bu yönü ile Kartalkaya, yerli ve yabancı profesyonel snowboard tutkunlarını bünyesine çekebilmektedir. Ülkemizin ilk profesyonel snowparkının bulunduğu Kartalkaya, kış tatili yapmak isteyen okurlarımızın mutlaka ilk tercihlerinden birisi olmalıdır. Uygun fiyatlı bir kış tatili için otel rezervasyonlarınızı ise yaz aylarında yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Ulaşım

Kartalkaya Günübirlik Tur - Tur Otobüsleri

 

Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan Kartalkaya’ya Ankara Esenboğa veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Karayolu ile gelecek okurlarımız ise Bolu’ya girdikten sonra kayak merkezine yönlendiren tabelaları takip edebilirler. Bolu ilinin en önemli turizm merkezi olduğu için neredeyse her bölgesinde tabelalar sizi karşılayacaktır. Bunun yanı sıra otogar, şehir merkezi ve Bolu havaalanından servis ve otobüsler sizi kayak merkezine götürecektir.

Cevap bırakın