Kartalkaya Kayak Merkezi ve Snowboard

Ülkemizin ilk snowboard pistinin yapıldığı yer olması sebebiyle, kış sporları açısından önemli bir yeri olan Kartalkaya Kayak Merkezi, üzerinde bulundurduğu oteller aracılığı ile snowboard ekipmanı kiralamakta ve aynı zamanda bu sporun dersini de vermektedir.

Snowboard ekipmanlarını daha uygun fiyatlara kiralamak isteyen okurlarımız ise Dörtdivan ilçesindeki kayak dükkanlarını tercih edebilirler.

Kartalkaya Kayak Merkezi Snowboard Dersleri

Kayak merkezinde snowboard dersleri verilmekte. Otellerin bünyesinde bulunan profesyonel eğitmenler her yaştan kayak severe, bu özel dersleri saatlik ücreti karşılığında veriyorlar. Dersler ise kayak merkezinin o anki dönem yoğunluğuna göre 200 liradan başlayıp daha yüksek fiyatlara da çıkabiliyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Ne Yenir?

Kayak sporları oldukça yorucu türde bir spor olduğu için karnınız çok sık acıkacak ve gerçekten kalori içeren bir şeyler yemek isteyeceksiniz. Oteller elbette bunun farkında oldukları için menülerini oldukça zengin tutuyorlar. Oteller haricinde çevrede muhteşem sucuk ekmek ve alabalık yapan tesisler de bulunuyor. Fiyatların biraz yüksek olduğunu belirtelim fakat ülkemizdeki diğer kayak merkezlerine göre normal seviyede.

Kartalkaya Kayak Merkezi Konaklama Tesisleri

Çocuklara En Güzel Hediye - Pist

Merkez iki büyük otel grubu tarafından paylaşılmış. Kaya otel grubunun 3, Kartal otel grubunun ise 2 farklı oteli bulunuyor. Bu 5 otelin toplam yatak kapasitesi ise 2200’den fazla. Bu otellerde yer bulamazsanız veya  günlük ücretleri size pahalı gelmiş ise doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yaylalarda veya Dörtdivan ilçesinde bulunan otellerde de konaklayabilirsiniz. Dörtdivan ilçesi Kartalkaya’nın eteklerinde bulunur ve tesise sadece 30 dakika uzaklıktadır. Sarıalan yaylası ise 20 dakika uzaklıkta bulunur. Yayladaki dağ evlerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

İstanbul'dan Kartalkaya'ya Nasıl Ulaşılır? - Tesisler

Ülkemizin en modern kayak tesislerinden birisi olan Kartalkaya’da ziyaretçilerin tüm ihtiyaçları, detaylı bir şekilde düşünülmektedir. Oluşabilecek her türlü sağlık sorununa müdahale edebilmek adına sağlık personeli ve donanımlı bir revir 7/24 hizmet vermektedir. Bunun haricinde ziyaretçilerin güvenliğini sağlayan Jandarma ve ek sağlık ihtiyaçları için gerekebilecek ambülanslar haftanın her günü Kartalkaya Kayak Merkezi konuklarının hizmetindedir.

Merkeze çıkan yol oldukça zorlu olduğu için aracınızda mutlaka kar lastiği ve zincir bulundurmayı unutmayın.

Cevap bırakın