Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya kayak merkezi özellikle kış ve doğa sporu severlerin sıklıkla tercih ettikleri mekanlardan, rotalardan biridir. Hem ülke sınırları içinden hem de dünyadan pek çok ziyaretçi gelmektedir. Mükemmel doğasıyla ziyaretçilerine merhaba diyen Kartalkaya ulaşım açısından da kolay bir konumda yer almaktadır. Kartalkaya bembeyaz örtüsüne bürünmüş manzarası, muhteşem konforlu otelleri ve pansiyonları, eğlence mekanları, gölleri ile buraya gelen tatilcileri memnun bir şekilde uğurlamaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi - snowboard

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerdedir? 

Kartalkaya kayak merkezi ulaşım açısından oldukça iyi konumdadır. Özellikle İstanbul’dan gelecek olanlar ister özel araçlarla ister turlarla bölgeye ulaşımı 1-2 saat gibi kısa sürede tamamlayabilmektedir. Bolu sınırları içinde yer alan Kartalkaya yolları komple asfalttır bu yüzden ulaşım kısa sürede ve sorunsuz şekilde tamamlanmaktadır. Bölgeye yurtdışından gelmek isteyenler en yakın havaalanı olan Sabiha Gökçen Havaalanı’na gelerek yine 1-2 saat gibi kısa sürede merkeze ulaşabilirler. Bölgeye Aralık ayı ile Mart ayları arasında talep daha yoğundur. Özellikle hafta sonu turlar düzenlenmektedir. Sapanca gölü manzarası olan kayak merkezi özellikle doğa severlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Bu özellikleri sayesinde sadece kış tatilini sevenlerin değil doğa sporları severlerin, doğayı ve bol oksijen arayanlarında geldiği bir nokta haline gelmiştir.

Kartalkaya Kayak Merkezi - kayak

Kartalkaya Kayak Merkezinin Özellikleri

Kartalkaya kayak merkezinde 4 tane pist bulunmaktadır ve bu pistlerin seviyeleri, özellikleri birbirinden farklıdır. Uzun ve geniş olan pistler daha çok profesyonel kayak yapanlar içindir. Kısa ve daha dar olan pistler ise daha çok acemi kayakçılar, kızak ile kayanlar, doğa severler için dizayn edilmiştir. Kayak merkezinde kaymak için kayak takımlarını ister merkezde isterseniz de buraya gelirken geçtiğiniz beldelerde kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Dağın tepe noktasına ve pistlerin en üst seviyesine ulaşmak için bazı düzenekler ve ulaşım araçları bulunmaktadır. Bu sayede tepeye ulaşım kolaylaşmaktadır. Bu merkeze gideceğiniz zaman ki kar seviyesi ve oranı önemlidir. Özellikle sezon içinde gidilirse pistler açık ve iyi durumda olmaktadır. Kartalkaya otelleri ve pansiyonlarında doluluk oranı zaman zaman artmaktadır. Sorun yaşamadan yer bulabilmek için ise daha önceden rezervasyon oluşturabilirsiniz.

 Kartalkaya Kayak Merkezi - otel

Cevap bırakın