Kartalkaya Kayak Merkezi’nde Bir Gün

Geçmişinde ve günümüzde kayak merkezleri arasında ülkemizin en önemli kayak merkezlerinden bir olan Kartalkaya kayak merkezi, en iyi kayak tesislerine ve pistlerine sahiptir. Bulunduğu bölgede ün yapan Kartalkaya’nın kış tatili için tercih edilen merkezlerden biri olması sadece kar yağışı ve kar kalınlığı değildir. Yaz döneminde de doğası ve çeşitli spor dallarıyla uğraşılmasına olanak tanıyan bir yer olmasıdır. Köroğlu dağının eteklerinde yer alan 2000 metreyi bulan kayak pistlerinin varlığıyla da ilgiyi üzerinde topluyor. Bu bölgenin yüksek noktaları arasında kış için tatil programı yapan ailelerin dönemsel olarak tercih ettikleri tatil merkezlerinden biridir. Keyifli saatler, eğlenceli zamanlar, aynı zamanda spor aktivitelerinin sağlandığı bu beldeye yerli ve yabancı turistin yoğun ilgi göstermesi, pek çok kayak merkezinin dikkatini de çekmiştir.

Kartalkaya Kayak Merkezi'nde Bir Gün - teleferik

Neden Kartalkaya Tercih Edilmeli

Bu kapsamda Kartalkaya’ ya tatil planı yapan aileler, yaz aylarında doğa yürüyüşü, trekking yapmak, atv ile gezebilmek için bu yöreyi tercih etmektedirler. Aynı zamanda konakladığınız otellin hizmetleri arasında bulunan açık ve kapalı yüzme havuzları, futbol, bilardo, basketbol, tenis gibi tercih edebileceğiniz aktiviteler ile zamanınızın en iyi şekilde geçmesi sağlanır. Ülkemizde ilk sıralarda yer alan kayak pistlerine olan yoğunluk nedeniyle kış turizmi konusunda bölgeye ekonomik ferahlık sağlamaktadır. Merkeze yakınlığı ile kolayca gidilebilen Kartalkaya yöresi özellikle kış sporları ve doğa güzellikleri yönünden ilgi görmektedir. Bu sebeple gidebileceğiniz en iyi kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak sahaları merkezden gidilecek araca göre 30- 40 daika uzaklıktadır. Kayak pistlerine ulaşmanın yollarından bir tanesi telesiyej yoluyla, oturarak yukarıya çıkarılan, diğeri teleski yöntemiyle ayakta yukarı çıkılan sistemdir. Bu sebeple kayak keyfinin en özel anlarını paylaşmak için tercih edilmesi önerilmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi'nde Bir Gün - grand kartal hotel

Kartalkaya’da Ne Yapılır?

Mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında olan Kartalkaya, özellikle Kasım ve Aralık ayına kadar kışın tadını çıkarabilirsiniz. Nisan ayının sonuna kadar beldenin otantik havasını kar yağışını izleyerek geçiren, tatilcilerin doğa ile baş başa kalabileceği ender yerlerden bir tanesidir. Kayak sezonu başladığında konaklama yapabilmek için Kartalkaya Kayak Merkezi ve  Kartalkaya otelleri hakkında detaylı bilgi alabilir, ister günü birlik isterseniz haftalık programa dahil olabilirsiniz. Kartalkaya dağ otelleri, şehir otelleri, balayı otelleri ve birbirinden farklı spor dallarıyla eğlenebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Tatil yapmak için seçebileceğiniz bu merkez doğa güzellikleri, pistin yakınlığı, kentin kültürel mirası, yöreye has yemekleri sayesinde adını duyurarak bir gün de yapılacak pek çok şeyin olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi'nde Bir Gün - kayak

Cevap bırakın