Kartalkaya Kış Dönemi Soğuk Oluyor mu?

Kış aylarının soğuk olması kayak sporları ile ilgilenenler için büyük sorunlar oluşturabilir. Farklı birçok kayak merkezi yer alıyor. Bu kayak merkezlerinin genel olarak hava durumu kar yağışlı ve soğuk olmaktadır. Bu kayak merkezlerinden birisi de Kartalkayadır. Kartalkaya Kayak Merkezi her yıl binlerce ziyaretçinin akınına uğruyor. Kartalkaya kış dönemi havasının soğuk olması nedeniyle gitmeden önce bir takım önlemler alınmasını gerektiriyor. Kartalkaya kış dönemi kimi zaman -15 gibi değerlere düşebiliyor. Kartalkaya Kayak Merkezi’nde eğer yeterince tedbir alınırsa üşümek de sorun olmaktan çıkacak ve daha sağlıklı bir tatil dönemi geçirilecektir.

Kartalkaya Kış Dönemi Soğuk Oluyor Mu?

Eğitim Almadan Kayak Yapmayın - Merkez

Kayak ekipmanlarının tam olması üşüme sorununu ortadan kaldıracaktır. Öncelikle üst giyim ürünü olan kayak ceketinin mutlaka olması gerekiyor. Kayak yaparken veya dolaşırken kar ile temas edilmesi halinde normal kumaşlar su alacaktır. Islanması veya su alması ise kişinin üşümesine sebep olacaktır. Kayak montu ise su ile temas etse de yüzeyinde barındırmaz. Bu ise su veya kar sebebiyle üşümeyi engelleyecektir. Diğer bir ekipman ise kayak pantolonu ve botudur. Pantolon da ceket ile aynı işlevi görüyor. Bot ise kar sularının ayakkabıdan içeriye girmesini engellemektedir. Bu yol ile hastalıklardan korunmak mümkündür.

Termal İçlikler İle Soğultan Korunmak Mümkün

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? - Kayak

Sadece kayak ekipmanları değil ek önlemler de gerekebilir. Kartalkaya otelleri bölgesinde 1 haftalık veya daha farklı sürelerde tatil planlayanların mutlaka termal içlikleri kullanması gerekiyor. Termal içlikler yapıları itibariyle vücut ısısını artırır. Bu yol ile herhangi bir sorun yaşamdan veya enerji harcamadan sıcak kalmayı sağlar. Eğer böyle bir durum var ise ve uzun süreli olarak Kartalkaya kayak merkezi yakınlarında kalınacak ise termal içlikler mutlaka alınmalıdır. Dağın zirvesine yakın yerler olduğu için yaz kış hava soğuk olabilir. Yaz aylarında, kış ayları kadar olmasa da havanın serin olduğu ve üşüttüğü göze çarpacaktır. Bu yüzden Kartalkaya ziyaretlerinde mevsim fark etmeksizin giyime dikkat edilmesi gerekiyor. Bu yol ile üşümek ve hasta olmak ortadan kalkacak ve keyifli bir tatil planlanacaktır.

Cevap bırakın