Kartalkaya Kış Sporları Merkezi

Ülkemizin en değerli kış sporları merkezlerinden bir tanesi olan Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu ilimizin güneydoğusunda yer alan Köroğlu Dağları’nın yamaçlarında bulunmaktadır. Kartalkaya, kış sporları için çok ideal bir konuma sahiptir. Dağın Alp disiplini kayaklarına uygun koşullara sahip olması bölgeyi değerli kılmıştır. Kayak merkezi pistleri ise 1800 ila 2200 metre aralarında bulunmakta. Bölge ılıman bir iklime sahip olduğu için kar, kayak için oldukça uygun bir formda bulunur ve kayakçıların da sert rüzgarlara maruz kalmadan sporlarını keyifle yapmalarını sağlar.

Dağ neredeyse tamamen çam ormanları ile kaplanmış durumda olduğu için kayak merkezinin temiz havasının ciğerlerinizi temizleyeceğini söyleyelim. Bunun üzerine muhteşem bir manzara eşliğinde kaymanızı sağlayacak bu çam ormanları, yaz aylarında da ziyaretçilere keyifli dağ yürüyüşü imkanı sunmakta.

Kartalkaya’da kış sezonu Aralık ayında başlayıp Mart ayı sonlarına kadar sürmektedir. Elbette yola çıkmadan önce mutlaka kar kalınlığını ve hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın, böylece kötü sürprizler ile karşılaşmamış olursunuz. Çok geniş bir görüş alanına sahip olan Kayak Merkezi, ülkemizdeki ve dünyadaki en iyi kar kalitesine sahip kayak merkezlerinden bir tanesidir.

Kartalkaya Kış Sporları ve Konaklama İmkanları

Çocuklara En Güzel Hediye - Pist

Kayak merkezinde Kaya Otel Grubu’nun 3 farklı oteli bulunmakta ve dağın diğer işletmecisi olan Kartal Otel Grubu’nun 2 farklı oteli bulunuyor. Toplamda 2 bin kişilik kapasiteye sahip olan otellerde sömestr tatili haricinde yer bulabilmek mümkün. Tepedeki otellerin listesi ise şöyle; Kartal Otel, Grand Kartal, Kaya Palazzo Ski&Mountain Resort, Dorukkaya, Golden Key.

Tepe haricinde Sarıalan Yaylasında ve Kartalkaya çevresinde de butik oteller bulunmakta. Fakat pistlere yakın olmak ve lüks otel konseptinin tüm imkanlarından faydalanmak için mutlaka tepedeki otelleri tercih etmeniz gerekiyor. Elbette diğer otellere göre daha yüksek ücretleri bulunsa da erken rezervasyon imkanları sayesinde yılın her döneminde uygun fiyatlara bu otellerde de konaklayabilirsiniz. Bu sebeple kış tatillerinizi daima yaz aylarında organize etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Ulaşım

Kartalkaya Günübirlik Tur - Tur Otobüsleri

İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’den yoğun yerli turist çeken kayak merkezine kara ve hava yolu ile ulaşım rahattır. Bolu Havalimanına İstanbul ve Ankara’dan sadece 50 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracı ile gelecek okurlarımız ise kar lastiği ve zincir bulundurmayı ihmal etmemeliler.

Cevap bırakın