Kartalkaya ve Büyüleyici Bitki Örtüsü

Kayak merkezinin olanakları ve bölgenin turizm potansiyelinin yanı sıra, Kartalkaya bitki örtüsü ile de çok zengin bir bölge. Her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan Kartalkaya, engin çam ormanlarının arasında çok çeşitli bir bitki örtüsünü de saklıyor. Yarı ılıman iklime sahip olan bölgede, rakım yükseldikçe kar yağışının da arttığı görülmektedir. Sezon boyunca karla kaplı olan Kartalkaya, ılıman iklimi sayesinde bahar aylarında yemyeşil bir örtüye bürünmektedir. Kartalkaya’da çam ağaçlarından sonra en çok gürgen ağacına rastlanmaktadır. Bitki örtüsünde ise 100’den fazla çiçek bulunmaktadır. Bu da Yaz mevsiminde bölgeyi, bir masal dünyasına dönüştürmekte.

Kartalkaya Gezi Rehberi

Kartalkaya Bitki örtüsü Muazzam Manzaralar Sunuyor

Pistleri ile dünya standartlarının üzerinde bir kaliteye sahip olan Kartalkaya, kayağa yeni başlayan ve bu alanda profesyonel olan herkese hitap ediyor. Merkezde alacağınız 2 veya 3 saatlik bir özel ders ile, başlangıç pistlerinde kendinizi rüzgarın ellerine bırakabilirsiniz. Spora yeni başlayacak olan herkese özel ders alarak, vakitten tasarruf etmelerini tavsiye ediyoruz. Profesyonel eğitmenler, Kartal ve Kaya Otel gruplarının bünyesinde hizmet vermektedir.

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Kartalkaya Kayak Merkezi, etrafında çeşitli göller ve parklar bulundurur. Özellikle yaz aylarında İstanbul ve Ankara’dan gelen günübirlik ziyaretçiler, ormanlık alanda bulunan piknik alanlarında gün boyu aileleri ile güzel vakit geçirmekteler.  Ormanlık alan içerisinde piknik yapmanın yanı sıra, kamp kurabilir veya lezzetli alabalık yapan lokantalarda güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bolu’nun bu muhteşem saklı cennetini, mutlaka gelip görmenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Tatil Mevsimi - kayak pisti

Otoyol üzerinden gelen okurlarımızın tek yapması gereken Bolu’ya giriş yaptıktan sonra Dörtdivan ilçesi tabelasını takip etmek olacaktır. İlçeye giriş yaptıktan sonra, İlin en önemli turizm merkezi olan Kartalkaya’nın tabelalarını neredeyse her yerde göreceksiniz.

Kayak Merkezi, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ankara’dan 200 kilometre, İstanbul’dan da 300 kilometre uzaklıkta olan merkez, bu sayede ciddi bir yerli turist potansiyeline kavuşmaktadır. Çok tercih edilmese de özel aracı bulunmayan kayak severler, Ankara ve İstanbul’dan havayolunu kullanarak Bolu’ya uçak ile de gelebilirler. Biz, özel aracı olmayan okurlarımıza mutlaka araç kiralayarak seyahat etmelerini tavsiye ediyoruz. Bu sayede tatilinizi sadece kayak merkezi ile sınırlamayıp, Bolu’nun tüm güzelliklerini görme şansı yakalayabilirsiniz.

Cevap bırakın