Kartalkaya ve Günübirlik Tatil Önerileri

İstanbul ve Ankara’ya çok yakın bir konumda olan Kartalkaya, bu sayede bu iki büyük şehirden her hafta sonunda bölgeye gelen on binlerce günübirlik tatilciyi ağırlamaktadır. Kış mevsiminde doğal güzellikleri ve Kış sporlarına uygun pistleri ile misafirler için cazibe merkezi olan bölge, hafta sonunu geçirmek için en ideal bölgeler arasında bulunuyor. Elbette bölgeye ulaşımın çok rahat ve kısa süreli olmasının da bu ilgide payı çok büyük.

Doğal Güzellikler

Kartalkaya Kayak Merkezi Lüks ve Butik oteller

Tarihi ve doğal güzellikler ile dolu olan Kartalkaya bölgesi, Yaz aylarında da piknik ve kamp alanları ile ziyaretçilerine güzel vakit geçiriyor. Etrafındaki köylerin tamamı adeta saklı bir cennet olan bölge, kış aylarında ise Köroğlu dağlarının yamaçlarında kurulmuş olan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde ziyaretçilerine kartpostallık görüntüleri armağan ediyor.

Uzun bir tatil dönemine girmiş iseniz ve günübirlik bir yerlere kaçmak istiyorsanız, bu önemli bölgeye hafta içi bir günde gitmenizi tavsiye ediyoruz. Zira hafta sonu sadece İstanbul’dan bile 20 bine yakın ziyaretçi kayak merkezi ve etrafındaki turistik alanlara akın etmektedir. merkeze günübirlik ziyaret etmek için Ankara, İstanbul, Bursa, Yalova, Eskişehir ve İzmit kentleri oldukça uygundur.

Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Doğal Güzellikleri ile Konuklarını Karşılıyor

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kaymak için Kartalkaya otellerini tercih etmenize veya herhangi bir şekilde konaklamanıza gerek yok. Zirvede pistlerin kontrolünü yapan iki büyük otel grubu bulunmaktadır. Kartal veya Kaya grubuna ait otellerin herhangi birisinden skipass alarak, pistlerden gün boyu sınırsız faydalanabilirsiniz.

Ayrıca merkezde sadece kayak olanakları değil SPA merkezi olanağı da bulunmaktadır. Tamamı lüks olan pist yakınındaki tatil merkezlerinin SPA imkanlarından faydalanmak için otelde konaklamanıza gerek yok. SPA bedelini ödeyerek Köroğlu Dağı’nın zirvesinde sauna, hamam, buhar banyosu ve solaryum gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Güzel bir hafta sonu için okurlarımıza mutlaka Golden Key otelinde konaklamalarını öneriyoruz. Günübirlik geziler keyifli olsa da, pist manzarasına sahip ve içerisinde şömine bulunan bir odada konaklamak kadar zevk vermeyecektir. Yorgunluğunuzu atmak ve dinlendikten sonra doyasıya kaymak için erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak, yerinizi çok önceden ayırabilirsiniz.

Günübirlik tatil yapmak isteyenlerin mutlaka başvurmaları gereken yöntemlerden birisi de Kartalkaya turlarıdır. Bolu’ya yakın mesafede olan tüm şehirlerden bu turlar, konuklara uygun fiyatlar ile Kartalkaya turu attırmaktadırlar. Turlar sayesinde normalde çok pahalıya gelecek etkinlikleri, yarı fiyatına satın almış olacaksınız.

Cevap bırakın