Kartalkaya’da Alışverişinizi Nerede Yapabilirsiniz?

Türkiye’de genel olarak kayak merkezleri çok pahalı olduğu algısı bulunmaktadır. Maalesef bu algının altı tamamen boş değildir, merkezlerdeki kayak ekipmanları dahil bir çok ürün yüksek fiyattan kullanıcılara sunulmaktadır. Kayak Merkezlerinin yılda sadece 3-4 ay çalışması ve sezon boyunca yüksek kar etme isteklerinin bunda etkisi elbette büyüktür.

Kartalkaya Kayak Merkezi, Türkiye’de en çok kayak severi ağırlayan ve eğlenceli dakikalar yaşamazın için herşeyi düşünen büyük kayak m 2. kayak merkezi olarak hizmet hayatına devam ediyor. Kartalkaya’nın zirvesinde, otellerde bulunan butik market ve hediyelik eşya dükkanları haricinde geniş bir alışveriş imkanı bulunmuyor. Bu dükkanlardan, yöreye özgü lezzetleri satın alabilir veya sevdiklerinize hatıralık hediyelik eşyaları da edinebilirsiniz. Daha geniş bir alışveriş için ise Kayak Merkezinden 30 dakika mesafede bulunan Bolu Merkeze inebilirsiniz. Bolu, büyük bir şehir olduğu için merkezindeki alışveriş imkanları oldukça çeşitlidir.

Bolu’dan Ne Alınır?

Kartalkaya'da Alışverişinizi Nerede Yapabilirsiniz?

Bolu, mutfağı ve aşçıları ile meşhur bir ildir ve halen yöresel lezzetleri bozulmamıştır. Çok büyük bir nüfusa sahip olmadığı ve kırsalının yerleşik halkı şehre göç etmediği için, köylerinden halen organik ürünler çıkmaktadır. Özellikle, sevdiklerine özel bir hediye almak isteyenler Bolu köylerinde üretilen çam balını tercih edebilirler.

Muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bir ürün olan keş, Bolu’dan satın alabileceğiniz yiyecekler arasında. Süt ürünü olan ve sert bir yapısı olan keş, makarna veya farklı türdeki yemeklere rendelenerek tüketilmektedir. Özellikle gurme lezzetlere düşkün olan okurlarımızın, keş’i satın alarak çok farklı olan bu lezzeti denemelerini tavsiye ediyoruz.

Bolu, elbette sadece mutfaklardan ve yöresel lezzetlerden ibaret değil. Şehrin en hareketli caddelerinden birisi olan Cumhuriyet Caddesi’ne uğrayarak burada bulunan yüzlerce mağazada, alışveriş ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bunlara ek olarak artık kültürümüze işlemiş olan AVM’ler, Bolu’da da bulunuyor. Ünlü markalardan tekstil veya farklı ürün alışverişi yapmak isteyenler, AVM’leri tercih edebilirler.

Bolu Merkez’e Ulaşım

İstanbul'dan Kartalkaya'ya Nasıl Ulaşılır? - Tur

Şehir merkezine sizi götürecek toplu ulaşım araçları, Kartalkaya Kayak Merkezi’nde her zaman hizmet veremeyebiliyor. O nedenle merkeze özel aracınız ile gelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Özel aracınız yok ise taksileri kullanarak Bolu Merkez’e gidebilirsiniz.

Cevap bırakın