Kartalkaya’da Çocuk Pisti Var mı?

Hemen hemen her seviyeye uygun kayak pistlerinin bulunduğu Kartalkaya, çocuklara özgü özel alanlarının bulunduğu konaklama merkezleri arasında yerini almaktadır. Köroğlu dağının zirvesinde bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu iline 30-40 km uzaklıktadır. Kartalkaya’da çocuk pisti bulunuyor. Kartalkaya’da çocuklar için de mavi renkli ve kırmızı renkli alanlarda yer alan kayak pistlerini hazır bulundurmaktadır. Kartalkaya’da çocuk pisti mavi renkliler, resul dede 1-2 ve arka çanaktır. Kırmızı renkte olan pistler ise çam çukuru, çanak pisti, Kazankaya ve gezi pistleridir. Ülkemizde ilk snowpark’ ın Kartalkaya’ da olması önemlidir. Bunun anlamı, çocuklar için kar kızağı seçeneğinin olması ve bazı otellerde özel eğitim alanlarının bulunması demektir.

Kartalkaya’da Çocuk Pisti

Kartalkaya Kayak Merkezi'nde Bir Gün - teleferik

Kartalkaya’ya tatil için program yapmak isteyen çoğu aile çocuklarının da Kayak keyfini yaşayabilmesi için özel olarak araştırma yapmaktadır. Bu alanda verdiği hizmetler konusunda son derece başarılı olan Kartalkaya otelleri, suit odaları ve çocuk oyun alanları ile çocuğuyla tatile gelmek isteyenlere hizmet veriyor. Özellikle çocuğuyla tatile gitmeyi planlayan ailelere oyun odası ve özel bebek bakım odası ve bakıcısı tahsis edilmiş olup, ebeveynlerin tatilini rahatlıkla yapması son derece mutlu olarak ayrılmasına sebep olmuşlardır. Çocuğunuzun Kayak sporuyla tanışması için Ankara veya İstanbul’a 2 şer saat uzaklıkta olan otellere ulaşmak mümkündür.  Baby adında ki kayak pistinde çocuklara otelin okulunda öğretilen kayakla yürüme, düz kayma, tırmanma, dönüşler ve mekanik tesislerin kullanımı konusunda yardımcı olunmaktadır.

Kayak Pistlerine Hazırlık Aşaması

İstanbul'dan Kartalkaya'ya Nasıl Ulaşılır? - Pist

Kartalkaya ailece tatile gitmek isteyenlerin tercih edebileceği yerler arasındadır. Yine konaklama merkezlerinde çocuk mağazasının varlığı, çocuğunuz için tüm ihtiyaçları karşılar niteliktedir. Bu kapsamda her çocuğun ilgi duyduğu spor dalının bir tanesini daha eklemek için kayak malzemelerinden kayak ekipmanlarını sağlamaya kadar her türlü kolaylık konusunda yardımcı olunmaktadır. Son olarak Kayak yapmak isteyen çocuğunuzun kıyafetlerinin rahat ve kuru olması, su geçirmemesi, üşümemesi, atkı bere şal gibi aksesuarlarla tamamlanması, Kayak takımlarının omuzlarından yüksek olmasına özenle dikkat etmek gerekmektedir.  Teknik bilgiyi tam anlamıyla kavrayan çocuklar için oyun pistlerinde her zaman yeterli desteği vermek için hazır bulunan otel personelleri keyifli ve konforlu bir tatil yapabilmeniz için her zaman yanınızda olmaya devam etmektedirler.

Cevap bırakın