Kartalkaya’da Hafta Sonu Kayak Tatili

Kış ayları gelince, meraklılarının evinde hemen valiz hazırlıkları başlar ve kayak severleri kayak tatili için bir telaş kaplar. Özellikle hafta sonları, kayak kaçamakları yapmak için çok ideal zamanlardır. Yaz tatiline göre çok daha heyecan verici olan kayak tatilleri, bir o kadar da detaylı bir hazırlığı gerektirir. Kayak kıyafetleri, aksesuarlar, atıştırmalıklar, ekipmanlar derken bir anda kendinizi Cumartesi sabahı tatil yolunda bulursunuz.

Kartalkaya, hafta sonu kayak tatili için en uygun merkezlerden birisi. İstanbul ve Ankara’ya olan yakınlığı sayesinde tercih edilen merkeze, Ankara’dan 2 saatte ve İstanbul’dan 3 saatte ulaşılabiliyor. Aracınız olmasa da İstanbul ve Ankara’nın belirli yerlerinden sabah çok erken saatte otobüsler sizi Kartalkaya’ya kadar getiriyor. Özellikle büyükşehirlerde sunulan Kartalkaya Turları imkanlarını kullanarak, hafta sonu kayak tatilinizi çok daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz. Tur ile gitmek, özellikle ilk kez Kartalkaya’ya gidecekler için çok daha avantajlı.

Kartalkaya’da Kayak Tatili ve Konaklama

Çocuklara En Güzel Hediye - Tesis

Hafta sonu tatili sizi kesmiyor ve bu beyaz cenneti hemen bırakmak istemiyorsanız, Grand Kartal veya Dorukkaya Otel Ski Mountain Resort’u konaklama için tercih edebilirsiniz. Zirvede yine Kartal ve Kaya otel gruplarına ait 3 konaklama tesisi daha bulunuyor. Siz, bütçenize en uygun gelen oteli tercih edebilirsiniz. Otellerin tamamı pistlere yakın olduğu için bu anlamda sorun yaşamayacaksınız.  Kartal ve Kaya otellerin pistlerinin farklı olduğunu da belirtelim, bu iki otel grubu kayak merkezini ikiye bölüp paylaşmışlar diyebiliriz.

Konaklama ücretleri, hafta sonları ve ortak tatillerde bir hayli yüksek. Uygun fiyatlara konaklamak için hafta içi günleri tercih edebilir veya erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilirsiniz. Otellerde bulunan kayak dükkanlarından tüm gereksinimlerinizi kiralayabilirsiniz.

Kartalkaya Özel Kayak Dersi Fiyatları

Tur Kayağı İçin Kartalkaya'yı Tercih Edebilirsiniz

Kayak tatilinin birincil amacı olan kaymak, maalesef ilk başlayanlar için o kadar kolay değil. Tatilinizi düşerek ve doğru dürüst kayamadan bitirmek istemiyorsanız, saati 250 lira civarında olan özel kayak derslerini alabilirsiniz. Fiyat çok yüksek gibi görünse de, alacağınız 2 veya 3 saatlik özel ders sayesinde kayak maceranız çok daha sağlam başlayacak ve o kadar zahmet edip geldiğinize değecek kadar güzel kayabileceksiniz. Ayrıca bu dersi ömürlük olarak düşünebilirsiniz, bir sonraki sezon geldiğinizde hiç özel ders almadan direkt kendinizi bembeyaz pistlere atabileceksiniz.

Cevap bırakın