Kartalkaya’da Kış Sporları Deneyimi

Bolu’nun doğu kısmında bulunan Köroğlu Dağları, eteklerinde ülkemizin en popüler Kış sporları merkezlerinden birisi olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ni barındırmaktadır. Bembeyaz örtünün yanında devasa çam ağaçlarının bulunması, Kışın merkeze muhteşem bir manzara verdiği gibi Yaz aylarında da aynı çam ağaçları ziyaretçilere doğal bir gezi ortamı sunmaktadır. Bu yemyeşil atmosfer içerisinde yürüyüş yapabilir veya sevdikleriniz ile gün boyu süren pikniklere katılabilirsiniz.

Kartalkaya’da sadece kayak değil, snowboard, kızak ve farklı stillerdeki sporları yapabilirsiniz. Tüm bu farklı stilleri, otellere bağlı olan profesyonel eğitmenlerden alacağınız özel dersler sayesinde öğrenebilirsiniz. Dağın 2000. metresinden başlayan oteller, pistlere oldukça yakın konumdadır. Kar kalınlığının sezonun ortasında 3 metreye kadar çıktığı kayak merkezindeki oteller Kartal ve Kaya şirket grupları tarafından yönetilmektedir. Grand Kartal Otel, bizim denediğimiz ve okurlarımıza tavsiye edebileceğimiz lüks ve konforlu bir kayak otelidir.

Kartalkaya’da Kayak Sezonu

Kartalkaya Kayak Merkezi - kayak

Ülkemizin Uludağ’dan sonraki en çok talep gören kayak merkezi olan Kartalkaya’da sezon Aralık ayının başında başlamaktadır. Mevsim şartlarına göre değişkenlik gösterebilse de ortalama olarak Nisan ayının ilk haftasında da kayak sezonu kapanmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi’nde 4.5 ay gibi uzun bir sezon süresince kayak yapılabileceğini söyleyebiliriz.

Kartalkaya’daki 5 otel ve çevresindeki butik oteller konaklama için en uygun seçenekler. Zira pistlere yakın olmak, kayak sporları için önemli bir avantajdır. Bütçesi daha düşük olan ve doğanın içerisinde konaklamak isteyenler ise Sarıalan yaylasında bulunan Bungalov tarzı otantik evlerde konaklayabilirler. Bu evler uygun fiyatlı olduğu gibi aynı zamanda çok büyük olmaları sayesinde kalabalık gruplar için avantajlıdır.

Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır? - Kayak Merkezi

Bolu, ülkemizin en büyük şehirlerinin tam ortasında olduğu için ulaşım seçenekleri bir hayli geniş. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı veya Ankara Esenboğa Havaalanından sadece 1 saat içerisinde Bolu’ya gelebilirsiniz. Havaalanından ise sizi Kartalkaya Kayak Merkezi’ne götürecek toplu ulaşım araçlarını kullanabilir veya araç kiralayarak merkeze kendiniz gidebilirsiniz. Araç kiralamanız veya Bolu’ya direkt kendi şahsi aracınız ile gelmeniz kayak sonrasında Bolu’nun yaylalarını ve diğer güzelliklerini rahatça gezmeniz açısından avantajlı olacaktır.

Cevap bırakın