Kartalkaya’da Unutulmaz Bir Kış Tatili

Ülkemiz dört mevsimi yaşayabilen bir ülke olduğu için hem yaz hem kış turizmi konusunda hem yurt içi hem de yurt dışı oldukça fazla talep görmektedir. Kayak severler için kış tatilinin yeri bir başkadır. Kartalkaya kayak merkezi kış tatili için ideal rotalardan biridir. Çünkü ulaşımı kolay bir noktada yer alır. Büyük şehirlere yakın olduğu için hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler bu merkezi tercih edebilmektedir. 25 tane zorluk derecesine göre ayrılmış pisti bulunan Kartalkaya kayak merkezi buraya gelen tatilcilere en iyi şartları, imkanları ve eğlenceyi sunmaktadır. Pist genişlikleri ve özellikleri açısından tatilcilerini memnun eden Kartalkaya aynı zamanda zengin içerikli menüleri, lüksü ve konforu aynı anda barındıran otelleri ile tatilcileri mutlu şekilde uğurlamayı başarmaktadır.

Kış Tatili İçin Kartalkaya Tercihi

Kartal Kaya'da ilk Kayak Tarihi-Kartal Otel

Kış tatili için merkez seçmeye çalışan tatilciler için Kartalkaya oldukça doğru bir tercih olabilir. Muhteşem özelliklere sahip olan pistleri, açık hava buz pateni, zengin menüleri, otellerin lüks olması e pistlere yakın olması, ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmayacak bir rotada yer alması, eğlence ve etkinlikleri bol bir merkez olması burayı tercih etmek için yeterli sebepler arasındadır. Yemyeşil çam ormanları arasında yer aldığı için tertemiz bir doğaya ve havaya sahiptir. Bu yüzden sadece kayak severlerin değil doğa severlerin de uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Kartalkaya kayak merkezine ister yaz döneminde isterseniz kış döneminde gidebilirsiniz. Her dönemde eğelenebileceğiniz aktivite, etkinlik ve yarışmalar düzenlenmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Özellikleri

Kartalkaya Bölgesi

Kartalkaya kayak merkezi her türlü ve ger çeşit kar sporuna karşı elverişli bir merkez olduğu için tercih edilmelidir. Göz kamaştıran doğasıyla gelen tatilcileri harika manzaralar sunmaktadır. Kayak sezonu Aralık ayı başlarında başlamaktadır. Sezon genellikle Mart ayı sonlarına doğru son bulmaktadır. Ancak sezon dışında yaz aylarında da bölgeye talep bir hayli fazladır. Kartalkaya otelleri konusunda tatilcilere çeşitli seçenekler sunmaktadır. Özellikle dağ otelleri büyük rağbet görmektedir. Yazın gelen tatilciler otellerde kalmak istemezse milli parklarında veya yaylalarında kamp kurabilirler.

Cevap bırakın