Kartalkaya’nın Güzelliklerini Gezerek Keşfedin!

Kartalları ile meşhur Kartalkaya  tepesi adını  almış olan bölgenin görülmeye değer çok fazla yeri bulunuyor ve kış sezonu  açılması ile beraber turistlerin adeta akın ettiği bölge her ne kadar pistleri ile meşhur olsa da, kayak merkezinin etrafında onlarca farklı doğal güzellik bulunmakta. Kayak tatillerinizi asla otelden ibaret zannetmeyin, özel aracınıza atlayın ve Kartalkaya’nın etrafını turlamaya başlayın. Kartalkaya sadece Kış aylarında değil, yeşilin ve mavinin tüm tonlarını göreceğiniz Yaz aylarında da gezmeye değer bir bölgedir.

Saraycık Gölü

Adeta cennetten fırlamış gibi duran Saraycık Gölü, dağlar ile çevrili ve tabiatı bozulmamış küçük bir göl. Göl çevresinde ailenizle veya arkadaş gruplarınız ile kamp yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Bölgenin doğal güzellikleri arasında bize göre 1 numara olan bir saklı cennet burası.

Yedigöller

Kartalkaya'nın Güzelliklerini Gezererken Keşfedin!

Kartalkaya’nın en meşhur noktalarından birisi olan Yedigöller, Bolu’nun Mengen ilçesinde bulunmaktadır. Orman denizi olarak bilinen gölün içerisinde onlarca çeşit ağaç kök vermiştir. Özel aracınız bulunuyorsa, kayak merkezinden Yedigöller’e kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında ise İstanbul’dan veya Ankara’dan 2 saat içerisinde direkt olarak Yedigöller’i gezmeye gelebilirsiniz. Göl etrafında gün boyu piknik yapabilir veya yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Sarıalan Yaylası

Yemyeşil Ormanları ve Muhteşem Atmosferi İle Kartalkaya

Kartalkaya Kayak Merkezi denince artık akla ilk gelen gezi bölgelerinden birisi olan Sarıalan yaylası, hem Yaz hem de Kış aylarında yoğun turist çeken bir bölge. Kış mevsiminde adeta bir yorgan gibi yaylayı kaplayan karlar, Yaz mevsiminde yerini sarı çiçeklere bırakırlar. Hayalinizdeki doğal ortamı bulabileceğiniz bu yaylada köyün yöresel ürünleri ile hazırlanan organik kahvaltıyı denemeden yayladan ayrılmayın.

Abant Gölü

Kartalkaya'nın Güzelliklerini Gezererken Keşfedin!

Abant gölü ve etrafındaki tabiat parkı, Kartalkaya ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken bir bölge. Çam ve köknar ağaçları ile adeta donatılmış olan göl çevresinde, romantik geceler geçirebileceğiniz butik oteller de bulunuyor. Abant otellerinin dikkat çeken özelliklerinden birisi de otel odalarında jakuzi ve şömine bulundurmaları. Bu nedenle Abant otelleri özellikle balayı çiftlerine tavsiye edilmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi, Kışın modern pistleri ile Yazında etrafındaki doğal güzellikler ile sizi bekliyor. Kartalkaya Kayak Merkezi’nde konaklamak için bölgenin en eski ve modern oteli olan Kartal Otel’i tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın