Kartalkaya’nın Öne Çıkan Özellikleri

Karadeniz bölgemizin batı ucunda bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu’ya bağlı Köroğlu dağları yamaçlarında bulunmaktadır. Şehir merkezine sadece 38 kilometre uzaklıkta olan merkeze ulaşım karayolu ile oldukça rahattır. Ülkemizdeki en popüler kayak merkezlerinden birisi haline gelmesinde elbette başkentimiz Ankara ve ülkemizin tartışmasız en büyük metropolü İstanbul’a yakın olmasının etkisi büyüktür. Ankara’ya 200 kilometre uzaklıkta olan merkez, İstanbul’a da 300 kilometre uzaklıktadır. Otoyolların çok iyi olması ve Kartalkaya’ya çıkışın da zorlu olmaması en fazla 3 saat içerisinde merkeze ulaşımı mümkün kılmaktadır. Sömestr tatilinde yoğunluğunun zirvesine çıkan merkezde kayak sezonu Aralık başından Mart sonuna kadar, tam 4 ay sürmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Manzara

Kartalkaya Kayak Merkezi'nde Bir Gün - grand kartal hotel

Kartalkaya’ya giderken mutlaka etrafınıza da bir göz atmayı unutmayın. Yol üstünde bulunan harika manzaralar, Sarıalan yaylası ve saraycık gölü size daha merkeze gelmeden güzel bir tatil yaşatmaya başlayacak. Ulaşım yolu üzerinde Bolu mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabileceğiniz lokantalar da bulunmakta.

Kartalkaya Hakkında

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Tatil Mevsimi - kayak pisti

Sezonun ortasında 3 metreyi bulan kar kalınlığı aynı zamanda toz kar türüne sahip olması sebebiyle oldukça değerli. Merkezde 12 farklı pist bulunmakta ve bu pistlere ulaşım ikisi telesiyej olan 8 lift ile sağlanmakta. 20 kilometreyi geçen pist uzunlukları, acemi kayak tatilcilerinden profesyonel kayak sporcularına kadar herkes için ayrılmış özel alanlara sahip. Köroğlu dağlarının 1850 ila 2200 metrelik yamaçlarında bulunan kayak merkezi, ılıman bir iklime sahip olduğu için konforlu bir kış tatili sunmaktadır. Yamaçların Kuzey rüzgarlarını kesiyor olması hem dondurucu soğukları engellemekte hem de kayak merkezindeki çığ oluşma riskini sıfıra düşürmektedir. Tur ve Alp kayakları için çok uygun pistlere sahiptir.

Her türlü kayak sporunu zevkle yapabileceğiniz Kartalkaya’da, kayak ekipmanlarını ise tepede bulunan otellerden veya daha uygun fiyatlara sahip Dörtdivan ilçesinin merkezinden kiralayabilirsiniz. Kayak sporları, merkezde yapabileceğiniz tek aktivite değil. Hem kış hem de yaz aylarında yapacağınız doğa yürüyüşleri, çam ormanlarının manzarası eşliğinde tadabileceğiniz eşsiz lezzetler de size harika bir tatilin kapılarını açacaktır.

Erken rezervasyon yaparak uygun fiyatlar ile konaklayabileceğiniz Grand Kartal otelini özellikle tavsiye etmekteyiz.

Cevap bırakın