Kartalkaya’ya Ne Zaman Gidilir?

Tatil planı deyince aklına sadece kum, güneş ve deniz gelmeyenler için elbette kış aylarında da muhteşem alternatifler mevcut. Kış tatili denince elbette aklımıza ilk gelecek olan alan kayak merkezleridir, bu kayak merkezleri arasında da İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olması sebebiyle günübirlik kayak tatili imkanı da sunan Kartalkaya Kayak Merkezi bulunmakta. Yaz tatilinden çok daha heyecanlı ve unutulmaz anları yaşayacağınız, çam ormanları ile donatılmış doğası ile Köroğlu Dağlarında bulunan kayak merkezi Bolu ilimizde bulunuyor.

Kayak sezonunun Aralık ayında başladığı ve Nisan ayının ilk haftasında son bulduğu kayak merkezinde kar kalınlığı 3 metreyi bulmaktadır. Tam 4 ay boyunca doya doya kayak yapılan merkezdeki pistler ise Uluslararası konseptte olup bu sayede yurt dışından da hatırı sayılır sayıda yabancı turist çekmektedir.

Bolu Lezzetleri

Kartalkaya Kahvaltı Mekanları - Kapak

Ülkemizin en yetenekli aşçılarının çıktığı Bolu’nun mutfağından da hiç bahsetmemek olmaz. Otellerin tamamında Türk Anadolu mutfağının ezgileri hissedilebiliyor ve bazı restoranlarda dünya lezzetlerine de rastlamak mümkün. Bolu’da bulunan meşhur yöresel lezzetler ise ovmaç çorbası, imaret çorbası, kabak hoşafı, palize, ekmek aşı ve bakla çullaması. Yöresel lezzetler olsa da lüks konseptli otellerin dahi neredeyse tamamında bulunmaktadır. Bu lezzetlerin yanında dağın tepesinde, yorgun argın düşmüşken size ilaç gibi gelecek sucuk ekmeği de tavsiye ediyoruz. Eğer restoranlardaki fiyatları pahalı bulursanız, küçük bir dağ tüpü alarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Kartalkaya Günübirlik Tur - Tur Otobüsleri

Bolu’ya havayolu ve karayolu ile ulaşım mümkündür. Eğer özel aracınız yok ise Bolu Otogarına geldikten sonra Kartalkaya’daki oteller tarafından kaldırılan servisleri kullanarak merkeze ulaşabilirsiniz. Servislerin kaldırılmadığı bir döneme denk gelmeniz durumunda ise halk otobüslerini kullanarak Kartalkaya Kayak Merkezi’ne ulaşmanız mümkün. Son seçenek ise taksiler, 100 liraya yakın bir meblağa sizi tepeye ulaştıracaklardır.

Özel aracı ile gelen okurlarımız ise İstanbul veya Ankara’dan fark etmeksizin Bolu’ya girdikleri anda kayak merkezi tabelaları ile karşılaşacaklar. Şehir için önemli bir turizm değeri olması sebebiyle neredeyse her kilometre başında tabelalara rastlamak mümkün. Biz Kaya Palazzo Ski&Mountain Resort otelinde konakladık, erken rezervasyon seçeneğini kullanarak siz de bu pistlere çok yakın olan lüks konseptli otelde uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Cevap bırakın