Kayak İçin Yanınıza Almanız Gerekenler

Kar yağışının başlamasıyla tatile gitmeyi planlayan pek çok kişi valiz hazırlarken zorluk yaşamaktadır. Bu sebeple ilk önce gideceğiniz yeri,daha sonra kaç gün kalacağınızı belirlemeli ve valiz hazırlıklarına yapacağınız tatil programına göre başlamalısınız. Örneğin kayak yapmaya gidecekseniz, havanın durumuna göre kayak kıyafetleri ve kayak takımları almanız gerekmektedir. Ancak ilk defa kayak yapacaksanız, ilk anda herhangi bir spor malzemesi almanıza gerek yoktur. Yanınıza almanız gerekenler listesini kendi ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmeniz gerekiyor. Gittiğiniz yerde ki konaklama yapacağınız otel tüm ihtiyaç duyduğunuz kayak kıyafetlerini seviyenize göre kiralayabilmeye yardımcı olmaktadır.  Bu konuda gerekli tüm donanımlara sahip olan Kartalkaya kayak merkezi, pistlerinde kayak yapmayı düşünenler için eğitmenler tarafından destek verilmektedir.

Kayak İçin Yanınıza Almanız Gerekenler 

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Tatil Mevsimi - snowboard

Kayak yapmaya giderken alınması gereken malzemelerin en başında, su geçirmeyen kayak kıyafet takımları gelir. Daha sonra kayak takımı, kayak montu, kayak pantolonu, termal kıyafetler, içlikler, çeşitli aksesuarlar ve atkı- bere gibi koruyucular gelmektedir. Bu kapsamda;

  • Kayak montu tatilcileri soğuktan koruyacağı için ince ve sağlam olması gerekmektedir.
  • Kayak kıyafeti kişiyi rüzgardan ve kardan korumalıdır.
  • Termal içlikler soğuk havada vücut ısınızı koruyacak ve sıcak tutacak özelliktedir.
  • Kayak pantolonunun bol ve uzun olması gerekmektedir.
  • Su geçirmeyen eldiven ve kayak çorabı alınması gerekmektedir.

Bu sebeple kayak yapmak istediğinizde kurallara uyarak kıyafet temini yaparsanız, bu durumun son derece konfor sağladığını görebileceksiniz.

Kayak Tatili Kıyafet Listesi Nasıl Yapılır?

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? - Kayak

Kayak kıyafeti; kayak montu ve pantolonundan oluşan takımdır. Kayak yapmaya giderken mutlaka yanımızda olması gereken bu kıyafet mutlaka su geçirmez ve orijinal kayak sporu için üretilmiş olmalıdır. Kayak takımı ve kayak botu satın almak zorunda olmadığınız bir ekipmandır. Gideceğiniz yerde profesyonel hizmet veren Kartalkaya otelleri, konaklamanın dışında bünyesinde pek çok mağaza bulundurmaktadır. Buradan rahatlıkla temin edebilir yani kiralayabilirsiniz. Yine bol miktarda çorap almalısınız. Ayaklarınız kayak botunun içinde oldukça sık terleyecek ve üşütmemek için değiştirmek zorunda kalacaksınız. Kayak içliği yani termal içlikler ise vücut ısısını koruyan özelliğiyle mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken kıyafetler arasındadır. Su geçirmez eldiven ve kayak gözlüğü gibi aksesuarlarla tamamlayacağınız kayak ekipmanları bitince kayak tatiline hazır hale gelebileceksiniz.

Cevap bırakın