Kayak Tatili Maliyeti Ortalama Ne Kadardır?

Hiç kayak tatili yapmayan okurlarımızın aklındaki en önemli sorulardan birisi mutlaka budur. Zira genel olarak ‘kayak tatili pahalıdır’ algısı halk içinde bulunmakta ve bu algı nispeten de doğru noktaya parmak basmaktadır. Fakat elbette zamanını ve yollarını bilirseniz uygun fiyatlara da kayak tatili yapabilirsiniz.

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber kar tatili planları da hazırlanmaya başlandı. Aslında bu aylar plan yapmak için geç çünkü en uygun fiyatlar için mutlaka yaz aylarında programınızı yapmanız gerekiyor. Yaz tatiline göre oldukça fazla detay içerek kayak tatilinin ortalama olarak ne kadar tutacağınız bugünkü yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Kayak Tatilinde Konaklama Maliyeti

Kartalkaya Günübirlik Tur - Oteller

Ülkemiz kayak merkezleri konusunda oldukça şanslı, dünyada bir çok ülkede tek bir kayak merkezi dahi yokken biz de 50’den fazla merkez bulunuyor. Bunlardan en popüler 5 tanesi ise Uludağ, Palandöken, Kartepe, Kartalkaya ve Erciyes. Bu kayak merkezleri elbette fiyat ve imkanlar açısından oldukça farklı.

Kayak merkezlerinde konaklama fiyatını otelin konumu ve standartları belirler. Tatildeki ana amaç kaymak olduğu için pistlere yakın oteller pahalı, uzak oteller ise ucuz olurlar. Konfor ve lüks olmazsa olmazım değil derseniz pistlere yakın butik oteller veya doğa evleri de bulabilirsiniz. Şahsen doğanın içinde yaşamayı çok sevdiğim için ben bu tarz yerleri öneriyorum, hem yeme içme için cebinizde çok daha fazla para kalmış oluyor. Pistlere yakın olmak gerçekten çok avantajlı çünkü kayak sporları oldukça yorucudur, yazın yaptığımız güneş ve deniz keyfine benzemez. Saatlerce kayıp iyice bitap düştükten sonra pistlere 50 kilometre uzaklıktaki otele giderken yüzünüzün gülmeyeceğinin garantisini veriyorum.

Erciyes ve Palandöken uygun fiyatlı tatil arayanların adresi olmalı. Geceliği 80 liradan başlayan odalarda konaklayabilirsiniz. Yoğun haftalarda bu fiyat 150 lira civarında olacaktır.

Giysi ve Kayak Ekipmanları

İkinci El Kayak Malzemeleri - Genel

Kayak giysilerinizi mutlaka satın almanızı tavsiye ediyorum zira bunun hijyen açısından önemli olduğunu düşünüyorum. 1.000 lira civarında tüm giysileri satın alabilirsiniz, elbette kalite yükseldikçe fiyat 10 bin liralara kadar çıkabiliyor. Kayak ekipmanlarını ise çok sık kayak yapmıyorsanız satın almanızı önermiyoruz. Kayak merkezlerine giderken karşınıza mutlaka çıkacak olan kayak dükkanlarından kiralayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın