Köroğlu Dağları’nın Eteğinde Kayak Tatili

Bolu ilimizin doğu kısmında bulunan ve Köroğlu Dağlarının eteğinde kayak tatili için doğa ile iç içe Kartalkaya Kayak Merkezi, ülkemiz kış turizmi açısından çok değerli bir bölgedir. Yüksek tepelere kurulmuş sık çam ormanlarının içerisinde, tertemiz oksijen eşliğinde kayak yapma zevki sunan kayak merkezi, muhteşem manzaraları ile bir kez gelenin mutlak tatil noktası oluyor. Adeta kartpostallık manzaralar eşliğinde yapacağınız kayak sporları, unutulmaz anılarınız arasında yer alacak.

Kayak tatili Merkez sadece kayak severlere değil doğa severlere de hitap etmekte. Muhteşem ormanlık alanlarda yürüyüş yapmak veya dağın eteğinde bulunan yaylalarda güzel bir gün geçirmek mümkün. Profesyonel kayak sporcularına da hitap eden pistlerinde kızak, kayak ve snowboard gibi seçenekleri yapmak da mümkün. Doya doya kayak yapmak istiyorsanız hafta sonlarında çok yoğun olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne hafta içi gelmenizi özellikle tavsiye ediyorum.

Köroğlu Dağlarının eteğinde Kayak Tatili

Kayak Tatili ve Kartalkaya Kayak Merkezi

2200 metre yüksekliğinde olan merkez, adından da anlaşılacağı üzere kayalık bir yapı üzerine oturmuştur. Alp dağları özelliğini taşıyan merkez, her geleni kendisine hayran bıraktıracak kadar göze hitap eden bir kayak merkezi. Oteller ise piste 200 metre yakınlıktan başlayıp, 1-2 km uzaklıklara kadar devam edecek şekilde yayılmış durumdalar. Bu sayede en uzak otelden dahi dakikalar içerisinde pistlere gelebilmek mümkün oluyor. Ülkemizdeki Uludağ hariç bazı kayak merkezlerinde olmayan bu imkan, Kartaltepe Kayak Merkezi’nin avantajları arasında. Kar kalınlığının 3 metreye kadar çıkabildiği merkezde, kayak sezonu tam 4 ay sürüyor. Uzun süren kayak sezonu sayesinde Kartalkaya Kayak Merkezi, ülkemizin en çok yerli ve yabancı turist çeken bölgelerinden birisi haline gelmiş durumda.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Köroğlu Dağlarının eteğinde Kayak Tatili

İstanbul ve Ankara’nın ortasında kaldığı için ciddi bir turist potansiyeline sahip olan Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’a sadece 2 saatlik araç yolculuğu uzaklıkta. Ankara’dan ise direkt olarak uçak yolculuğu ile rahat bir şekilde gelebilirsiniz. Bolu merkezden ve havaalanından kayak merkezine sizi direkt olarak ulaştıracak servis ve yerel ulaşım araçları bulunuyor.

Uygun fiyatlara bir kış tatili yapmak için uçak biletlerinizi ve otelinizi yaz aylarında rezerve ettirmenizi tavsiye ediyoruz. Pistlere en yakın mevkide bulunan Kartal otel, okurlarımıza öncelikli olarak tavsiye edeceğimiz konaklama tesisidir.

Cevap bırakın