Lezzetli Yemekleriyle Kartalkaya Kayak Tatili

Kayak tatili demek bir yandan da enfes yemekler demektir. Zira tükettiğiniz onca kaloriyi elbette en lezzetli şekilde almak sizin hakkınız. Tatilde olduğunuza göre de diyetleri bir kenara atarak, kendinizi Kartalkaya’nın lezzetlerine bırakabilirsiniz.

Bolu, her daim ünlü aşçıları ile meşhur olmuş tarihi bir kentimizdir. Bu maharetli aşçıların elinden çıkan lezzetlerin üzerine bir de Kartalkaya’nın muhteşem manzarası eşlik edince, konukların keyfine diyecek olmuyor. Bolu ağırlıklı olarak et yemekleri ve tatlıları ile meşhur. Kırsal kesimin ise kendisine ait yöresel lezzetleri bulunuyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne giden yol üzerinde ve kayak merkezinin kendisinde onlarca farklı restoran bulunmaktadır. Çok daha fazla çeşitlilik isteyenler ise Kartalkaya Kayak Merkezi’ne sadece 40 dakika uzaklıkta olan Bolu şehir merkezine gidebilirler.

Kartalkaya Otel ve Restoranları

Kayak Tatilinizi Dağ Manzarasında Enfes Yemeklerle Taçlandırın

Kartalkaya Kayak Merkezi konukları oldukça şanslı zira yeme içme olanakları için otellere bağımlı değiller. Merkez etrafında nezih et lokantaları ve tatlıcılar bulunuyor. Ayrıca Bolu’nun yöresel lezzetlerini de turistlere sunan birçok sulu yemek lokantası da mevcut. Kartalkaya Restoranlarında göreceğiniz lezzetlerden bazıları ise şunlar; Küllü çörek, Gırma börek, Mudurnu helvası, Halışka ve Mengen Pilavı. Et yemeklerinin yanında bu lezzetleri de buralara kadar gelmişken mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Restoranlarında ağırlıklı olarak Osmanlı mutfağına ait lezzetleri bulacaksınız ve gerçekten tatlarına bayılacaksınız. Otellerde ise çocuklar için özel büfeler ve restoranlarda özel çocuk menüleri bulunuyor. Otellerin bazıları sadece kahvaltı hizmeti verirken, özellikle pistlere yakın lüks otellerde her şey dahil konsepti uygulanmaktadır. Bu konsept kapsamında otel konukları, alakart restoranlar hariç tüm yeme içme imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar.

Kartalkaya’da Dağ Manzarası

Çocuklara En Güzel Hediye - Tesis

Özellikle kahvaltı seçimlerinizde mutlaka dağ manzarası olan restoranları ziyaret ediniz. Akşam yemeğinde manzaranın keyfini çıkarmak için ise akşam yemeği saatini 4-5 arasına ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Kış aylarında bölgede bulunacağınız için havanın erken kararacağını da hesaba katmanız gerekiyor.

Kartalkaya’da yemek fiyatları ise oldukça değişken fakat Uludağ’daki kadar absürt fiyatlar olmadığını söyleyebiliriz. 2 kişi, muhteşem bir akşam yemeği için en fazla 100-150 lira arasında bir ücret ödemektedir.

Cevap bırakın