Rehber Eşliğinde Kartalkaya Kayak Merkezi Kayak Turları

Her sene yüzbinlerce yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Kartalkaya Kayak Merkezi , Bolu ilimizde bulunan ve ülkemizin en modern kış sporları merkezlerinden birisidir. Bolu’da olması merkezi otomatik olarak Türkiye’nin en büyük 5 şehrine de çok yakın kılmaktadır. Özellikle ülkemizin nüfus deposu olan İstanbul ve Ankara’dan sadece 2 saat içerisinde ulaşılabiliyor olması, merkezin kış sezonu boyunca kalabalık olmasını sağlamaktadır.

Bu yakınlık, büyük şehirlerden Kartalkaya’ya turların kaldırılmasına sebep oluyor. Turlar sayesinde normalde çok masraflı olacak aktiviteleri ucuza ve bazen bedavaya bile getirebilirsiniz. Birçok tur şirketi, sadece konaklama fiyatına konaklama + yeme içme + pist kullanımı gibi ekstralar sunmaktadır. Burada elbette şirketlerin, otellerle yaptıkları anlaşmaların etkisi de bulunuyor.

Kayak turları sadece şirketler tarafından değil üniversiteler tarafından da düzenlenmektedir. Böyle bir tura katılmanız, sadece gençler ile beraber olmanız yönünden çok daha eğlenceli olacaktır.

Kayak Turu Nedir? Neler Yapılır?

Rehber Eşliğinde Kartalkaya Kayak Merkezi Kayak Turları

Günübirlik kayak turları için tur şirketlerinin ayarladığı otobüs çok erken saatte yola çıkar, böylece dolu dolu bir gün geçirilmesi hedeflenmektedir. Uçak ile ulaşım sağlanan turlar da bulunmaktadır. Uçak ile gelen konuklar genel olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na daha sonra da oradan otobüsler ile Kartalkaya’ya getiriliyorlar.

Kayak turları genel olarak aşağıdaki programı izlerler;

Rehber Eşliğinde Kartalkaya Kayak Merkezi Kayak Turları

  • Konaklamalı bir tur ise konaklama yapılacak olan otel ve otelin işleyici kısaca rehber tarafından tanıtılır.
  • Pist, dağ ve çevre bilgilendirilmesi yapılır.
  • Girişten 30 dakika sonra kahvaltı bölümüne geçilir. Kahvaltılar açık büfe şeklinde servis edilecektir.
  • Kahvaltı sonrasında konuklara kiralama konusunda yardımcı olunur. İlk kez kaymak isteyenler ise tercihlerine göre özel ders alırlar. Tur kapsamında özel ders fiyatları daha düşük olabilir.
  • Skipass temin edilir ve konuklar rehber eşliğinde dağın zirvesine çıkarlar.
  • Motorlu Kış Sporlarına katılmak isteyenler, bunu belirtmeleri halinde rehber onlara da yardımcı olacaktır.
  • Öğlen yemekleri turun türüne göre zirvedeki mangal partisinde veya otelde tüketilebilir.
  • Yine turun programına göre merkezdeki ormanda yürüyüş yapılabilir veya Kartalkaya etrafındaki doğal güzellikler gezilebilir.
  • Akşam olunca otelde akşam yemeği yenir ve sonra otobüsler ile dönüş başlar. Konaklama olacaksa da konuklar otellerine geçerler.
  • Kartalkaya’da hayat elbette akşam saatlerinde bitmez. Konuklar dinlenmeyi seçebilir veya otelin eğlence aktivitelerine katılabilirler.

Cevap bırakın