Seviyeye Uygun Kayak Malzemesi Nasıl Seçilir?

Öncelikle kayak yapmaya başlamadan önce, seviyenizi bilmeli ve kayak yapmaya en uygun kayak malzemesi takımını seçmelisiniz. Bu seçimi yaparken boyunuz, kilonuz ve yaşınız son derece önemli olup, yeteneklerinizi sergileyeceğiniz parkura uygun kayak malzemesi olması da önemlidir. Profesyonel kayakçılar kayak takımlarını seçerken yaşanabilecek kaza ve yaralanmalara karşı bilinçli hareket etmektedirler. Ancak amatör iseniz konaklayacağınız otelin kayak eğitmenlerinden kendinize uygun kayak takımı alma konusunda yardım alabilirsiniz. Yine yılda bir kez Kayak yapmaya gelirseniz otelin sahip olduğu mağazalardan ekipmanları kiralayabilirsiniz. Amatör kayakçılara kayak ekipmanlarını satın almak pek önerilmektedir. Bunun için sınırlarını bilmek gerekir. Örneğin, profesyonel kayakçıların sınırları ileri düzeyde olup,  buzlu, dik, bol kar bulunan siyah pistlere uygun son derece yüksek hız ve kontrollü yapılan seviyedir. Bunun için Kartalkaya Kayak Merkezi profesyonel kayakçıların tercih ettiği yerler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır.

Seviyeye Uygun Kayak Malzemesi

İkinci El Kayak Malzemeleri - Genel

Kayak takımlarının farklı düzeylere uygun kriterleri vardır. Örneğin, yeni başlayanlar için başlangıç ve orta düzey kavisli kayaklar düşük hızda gidebilmesi için yumuşak yapıda tasarlanmıştır. Amatör kayakçılara tavsiye edilen ve en çok kullanılan malzemedir. Orta ve ileri düzey performans kayakları ise pistlerin her alanında kendini gösteren, en çok ezilmiş kar üzerinde ileri düzeye erişen kayakçılar tarafından uygundur. Yine ileri düzeyde ne kadar iyi olup olmadığını anlamak için hazırlanan kayaklar tamamen ileri düzey yani yarış kayakları içim hazırlanmıştır. Bu sebeple profesyonel kayakçılar Kartalkaya’yı tercih ederek kendi düzeylerinde yarışlara katılmışlardır. Kartalkaya otelleri pistleri konusunda son derece uzman ve profesyonel kayakçıların buluştuğu ender noktalardan birisidir.

Kayakseverlerin Buluştuğu Nokta

Kartalkaya Kayak Merkezi - otel

Kartalkaya otellerinde konaklayanlar için Kayak ve Snowboard yapmak büyük bir ayrıcalıktır. Ancak bu sporla uğraşırken alanında uzman olmaya gerek yoktur. Kendi ekipmanlarının olmasına da gerek yoktur. Çünkü konaklama merkezlerinde kayak ekipmanları,  kıyafetleri, aksesuarları ister günü birlik isterseniz haftalık kiralanabiliyor. Ekipmanların üretim yılı dikkate alınarak belirlenen fiyat kriterleri her bütçeye hitap edebilecek kiralama seçenekleri ile karşınıza çıkabiliyor. Kartalkaya her sezon profesyonel kayakçıların tercih ettiği yerler arasında bulunarak, kendini daha da geliştirmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap bırakın