Beyaz Cennet Kartalkaya’da Kış Sporları

Türkiye’nin kış sporları açısından en geniş imkanlara sahip kayak merkezlerinden bir tanesi olan Kartalkaya Kayak Merkezi, aklınıza gelebilecek tüm kar sporlarının yapıldığı bir turizm bölgesidir. Bolu’da yer alan kış sporları merkezi, doğal güzelliklerinin çok çeşitli olması sebebiyle sadece kış aylarında değil yılın tüm zamanlarında ziyaretçi çekmektedir. Kış aylarında kayak sporları, yaz aylarında ise doğa yürüyüşleri, piknikler ve tırmanışlar yapabilirsiniz. Bolu’nun en popüler turizm merkezi olan ve şehrin ekonomisindeki yeri çok ayrı olan Kartalkaya Kayak Merkezi, şehrin 38 kilometre güneydoğusunda bulunan Köroğlu Dağları’nın yamaçlarına yer almaktadır.

Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen kayak merkezi olmasını ise modern pistlerine ve İstanbul, Ankara gibi şehirlerimize olan yakınlığına borçludur. 2200 metre yüksekliğinde bulunan merkez, sık ve muhteşem görünen çam ormanlarının arasında kurulmuştur. Bu sayede kayak yaparken, oksijen dolu atmosferini içinize çekerken aynı zamanda seyirlik manzarası ile ruhunuzu da tazeleyeceksiniz.

Kayak merkezindeki pistlerin kar kalitesi çok iyi seviyededir, bu sayede çeşitli Kar sporlarının yapılmasına olanak sağlar. Ayrıca bölge ılıman bir iklime sahip olduğu için dondurucu bir soğuk yoktur, bu da çok daha konforlu bir tatil geçirmenizi sağlamaktadır. Bolu’da Kış ayları yumuşak geçer ve bu yumuşak hava size pistlerde de yansıyacaktır.

Kartalkaya’da İlk Kayak

Beyaz Cennet Kartalkaya'da Kayak Tatili

Kartalkaya Kayak Merkezi, zorlu pistleri ile profesyonel kayak sporcuları tarafından daima tercih edilmektedir. Bir de daha önce hiç kayak yapmamış ziyaretçiler bulunuyor. Eğer siz de bu misafirlerden birisiyseniz, hiç endişe etmeyin. Kartalkaya’da hiç kaymadan da güzel bir tatil geçirebilir veya özel ders alarak aynı gün içerisinde kaymaya başlayabilirsiniz. Kayak için alacağınız özel dersler, zannedildiği gibi günler değil sadece birkaç saat sürmektedir. Aslında basit bir temeli bulunan spor, genel olarak pratik yaparak öğrenmeye dayalıdır. Bu pratikleri yapmanız için gereken püf ve ince noktaları, profesyonel eğitmenleriniz en fazla 3 saat içerisinde size aktaracaktır. Kartalkaya’da kısa bir sezon olduğu için özel ders fiyatları yüksektir, daha uygun özel ders fiyatları için grup halinde yapılan derslere katılım gösterebilirsiniz.

Kartalkaya’da Neler Yapılır?

Beyaz Cennet Kartalkaya'da Kayak Tatili

Kartalkaya’da sadece kayak değil snowboard veya farklı kayak disiplinlerini de deneyebilirsiniz. Tecrübeniz yok ise dilediğiniz kayak disiplini için özel ders alma imkanınız bulunuyor.

Kayak haricindeki en ideal aktivite, dağ yürüyüşleridir. Kartalkaya’nın çevresi onlarca farklı bitki örtüsü ve çiçekler ile çevrili olduğu için bu yürüyüşler, size doğanın ne kadar da güzel olduğunu bir kez daha hatırlatacaktır. Ayrıca yürüyüş esnasında sürekli şahit olacağınız uçsuz bucaksız çam ormanları manzarası, adeta bir meditasyon görevi görerek üzerinizdeki tüm gerginliği alacaktır. İstanbul’a çok yakın olması sebebiyle, Kartalkaya’ya günübirlik yürüyüş turları veya piknikler yapmak için gelebilirsiniz.

Kartalkaya, Sapanca ve Safranbolu gibi mutlaka görülmesi gereken tatil bölgelerine yakındır. Özel aracınız bulunuyorsa, birkaç saatinizi de bu doğal güzelliklere ayırabilirsiniz.

Kalabalık bir grupla gelmişseniz kamp kurabilirsiniz. Ilıman bir iklime sahip olduğu için en soğuk günlerde bile kamp için ideal bölgeler bulunmaktadır.

Bir rehber eşliğinde yapmak şartı ile paraşütçülük yapabilirsiniz. Kartalkaya, bu spora elverişli geniş alanlara sahiptir.

Yaz aylarında piknik ve mangal yapabilirsiniz. Bölge çok geniş olduğu için hafta sonlarında dahi her aile kendine özel bir alanda keyifli vakit geçirebilmektedir.

Kayak otellerinde konfor ve lüksün yeniden tanımlandığı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle pist manzaralı SPA merkezlerinden alacağınız masaj uygulamaları ile, iş veya eğitim hayatının yüklediği tüm stresten kurtulacağınızın garantisini veriyoruz.

Cevap bırakın