Bulgaristan Kayak Merkezleri

Türkiye’nin komşusu olan ve tıpkı Türkiye gibi doğal şartları kış sporları için çok uygun olan Bulgaristan kayak merkezleri , uygun fiyatları sayesinde Avrupa’dan çok ciddi sayıda turist çekmektedir. Bulgaristan’da Uluslararası Standartlarda pistlere sahip 3 farklı kayak merkezi bulunuyor. Pamporovo, Bansko ve Borovets isimlerine sahip bu kayak merkezleri, Batı Avrupa’nın en iyi pistlerini bünyelerinde taşıyor.

Bulgaristan, Kayağı bir sektör olarak gören ve bir kayakçının ihtiyaç duyabileceği her şeyi kendi ülkesinde üretebilen, tabiri caiz ise tam bir kayak ülkesidir. Bu sayede hem uygun fiyatlara kayak tatili yapabilir hem de cazip rakamlara ekipman kiralayıp, kayak kıyafetleri satın alabilirsiniz.

Avrupa’nın en seçkin pistlerine sahip olan Bulgaristan, aynı zamanda gece hayatı ile de meşhur. Gündüz kayak tatili yapıp, gece eğlenmek isteyen turistlere yönelik çok fazla alternatif bulunuyor.

Bulgaristan’da Kayak Ekipmanı Satın Alma

Bulgaristan Kayak Merkezleri

Kayak ekipmanı satın alma gibi bir niyetiniz varsa, bunu Bulgaristan’da yapabilirsiniz. Çok yüksek tecrübeye sahip olmayan herkese kayak yaparken mutlaka kiralama seçeneğini öneriyor olsak da, Bulgaristan sıkı bir kayak üreticisi olduğu için orada oldukça uygun fiyatlara ekipman satın alabilirsiniz. Öyle ki günümüzde Bulgaristan, İsviçre gibi dünyanın en büyük kayak merkezlerine dahi kayak ekipmanı üreten bir ülke konumundadır.

Kiralama ücretleri ise EURO’nun son zamanlardaki yükselişine rağmen ülkemizle aynı seviyede diyebiliriz. 150 lira civarına tüm ekipmanları, günlük olarak kiralayabiliyorsunuz. Uzun sürecek tatillerde fiyatlar düşüyor. Skipass, özel ders ve konaklama ücretleri düşünüldüğünde, Uludağ’dan düşük fakat Erciyes seviyesinde bir toplam maliyet ile karşılaşıyoruz. Başka bir ülkeye gitmiş olmak, yeni bir kültür tanımış olmak ekstraları da düşünüldüğünde, Bulgaristan Kayak Merkezleri’ne kesinlikle şans verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bulgaristan Kayak Merkezleri

Bulgaristan Kayak Merkezleri

Borovets Kayak Merkezi’nde bulunan pistler, Olimpiyat Oyunları için düzenlenmiştir. Tamamı profesyonel kayak sporlarına uygun olan pistlerin toplam uzunluğu ise 45 kilometre. Merkezde yoğunluk olsa dahi lift sistemlerinin çokluğu, 10 dakikadan fazla sıra beklemenizin önüne geçiyor. Her seviyedeki kayak sporcusuna hitap eden pistlerine ek olarak merkezde snowboard ile ilgilenen için de özel tasarlanmış harika bir pist bulunmaktadır.

Cevap bırakın