Günübirlik veya Hafta Sonu Kayak Tatili

Bu kış asla unutamayacağınız bir kayak tatili geçirmek istiyorsanız, adresiniz Kartalkaya olmalı. Sadece kartalların ulaşabildiği zorlu bir arazi olduğu için bu adı alan Kartalkaya, 1978’de yapılan girişimler sonucunda artık insanların da uğrak yeri. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 2. kayak merkezi konumunda olan Kartalkaya Kayak Merkezi, farklı zorluk derecelerine sahip pistlere ev sahipliği yapıyor. Alp disiplini ile kayak yapılabilen merkezde ayrıca Türkiye’nin en iyi Snowboard pistleri de bulunmaktadır.

Köroğlu Dağları’nın yamaçlarında bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde toplamda 28 farklı pist bulunmaktadır. Aralık ayının ilk haftasında açılan kayak sezonu, her sene değişmek ile birlikte ortalama olarak Mart ayının son haftasına kadar verimli bir şekilde devam etmektedir. Pistlerde toz kar türünün bulunması Snowboard gibi disiplinlerin çok verimli yapılabilmesini sağlıyor. Toz kar türü, kayak sezonu sonuna doğru yerini ıslak kara bırakmaktadır. O nedenle verimli bir kayak aktivitesi için Mart ayının sonlarına kalmamanızı öneriyoruz.

Pistlerin başlangıç noktalarına ise konuklar telesiyej ve teleski sistemleri ile taşınmaktadır. Kartalkaya’nın muhteşem çam ormanları arasında kayak yapmak için yanınızda kayak ekipmanı veya kıyafet getirmenize gerek yok. Kayak odalarından kendinize en uygun ekipman ve kıyafetlerin kiralamasını yapabilirsiniz.

Kartalkaya’nın en dikkat çeken yönlerinden birisi de çocuklara özel pisti olması. Siz de çocukluğunuza dönmek isterseniz, sadece kızak yapanlar için ayrılmış pistte biraz vakit geçirebilirsiniz.

Muhteşem Manzaraya Hazır Olun

Çam Ormanlarının Arasında Günübirlik veya Hafta Sonu Kayak Turları-balayı çifti

Kartalkaya, çevresi tamamen çam ormanları ile çevrilmiş bir kayak merkezi. En ilginç çekici yanı ise bu çam ormanlarının bölgeye insan eli ile sonradan getirilmiş olması. Bu muhteşem ön görü ise bölgedeki pistlerin kullanım hakkının yarısına sahip Kartal Otel Gruplarının kurucusu tarafından 1978 yılında gerçekleştirilmiş.

Bu çam ormanları sayesinde konuklar rehberler eşliğinde dağ yürüyüşleri yaparak, doğanın içinde güzel bir gün geçirebiliyorlar. Ankara ve İstanbul’a çok yakın olması sayesinde günübirlik kayak ve doğa tatili yapmak için de uygun olan Kartalkaya’nın zirvesinde 5 lüks otel hizmet vermektedir.  Otellerin tamamında her şey dahil konsept bulunuyor ve otel konukları, skipass için ayrı bir ücret ödemek zorunda kalmıyorlar.

Günübirlik veya Hafta Sonu Kayak Turları

Kartalkaya Kayak Merkezi Eğlence Dünyası ve En İyi Otelleri-Grand Kartal Hotel-tatilci

Kartalkaya’da uygun fiyatlara tatil yapmanın yollarından birisi de tur şirketleri ile anlaşmak. Günübirlik tatiller aslında zannedildiği kadar uygun fiyatlara gelmiyor zira konaklamadığınız için bu sefer skipass için ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. 200 liralık bir otel odasının aslında 100 lirasını skipass için ödediğinizi düşünebilirsiniz. Ayrıca kayak tatilinizin süresi ne kadar uzun olursa, ulaşım ve ekipman kiralama maliyetleri de gün başına o kadar düşük oluyor.

Tur şirketleri ise oteller ile yaptıkları toplu anlaşmalar sayesinde, gerçekten avantajlı olabiliyorlar. Örneğin sadece konaklama parası vererek, sucuk ekmek veya ekipman kiralama gibi ekstralara ücret vermediğiniz paketler olabiliyor.

Ayrıca kafile halinde gelindiği için profesyonel eğitmenlerden toplu dersler alınabiliyor. 8 kişiye kadar çıkabilen bu özel grup dersleri sayesinde, konuklar özel derslere çok daha az ücret ödüyorlar. Normalde saatliği 150 lira civarında olan özel ders ücretleri, tur şirketleri sayesinde 60-70 liralara kadar düşebiliyor.

Kartalkaya’da sömestr ve yılbaşı gibi dönemlerde inanılma bir kalabalık bulunuyor. Amacınız kayak yapmak ise hafta içi günlerde Kartalkaya’ya gitmenizi öneriyoruz.

Özel aracı ile gelen okurlarımıza ise Kartalkaya’ya gidiş veya dönüş yolunda mutlaka Abant’a ya da Yedigöller’e gitme önerisinde bulunalım. Gidiş saatinize göre bu saklı cennetlerde muhteşem bir kahvaltı veya leziz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Yemeğinizin en güzel misafiri ise muhteşem manzaralar olacaktır.

Cevap bırakın