En Uygun Kartalkaya Otel Fiyatları

Bolu ilinin güneydoğusunda bulunan Köroğlu Dağları, Türkiye’nin en çok talep gören kış sporları merkezi olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. Ilıman bir iklime sahip olan bölgede sezon Aralık ayının başında başlamakta ve Mart ayının ortalarında son bulmaktadır. Gördüğünüz gibi oldukça kısa bir kayak sezonuna sahip olan merkez, bu nedenle yoğun bir talep almaktadır. Kısa bir zamana sıkışan yoğun talep sebebiyle de Kartalkaya Otel fiyatları bir hayli yükselebilmekte. Bu yoğun talebin arkasında yatan sebep ise Bolu’nun İstanbul ve Ankara’ya çok yakın ve aynı zamanda ulaşım yollarının çok rahat olmasıdır.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde 12 farklı pist bulunmaktadır ve bu pistlerin toplam uzunluğu ise 20 kilometre civarındadır. Kayak severler pistlerin başlangıç noktasına 6 adet teleski, 2 adet telesiyej ve 3 adet baby lift ile ulaşmaktalar. Merkezde elbette sadece kayak değil snowboard veya motorlu kar sporları gibi farklı disiplinler de uygulanabiliyor. Snowboard tutkunları için Kartalkaya’da özel bir Snowboard pisti bulunmaktadır.

Kartalkaya sadece kayak pistleri ile değil sık çam ormanları ve çevresinde bulunan yaylalar ile de meşhur. Öyle ki bölgeye sadece bu doğal güzellikleri görmek ve huzurlu bir tatil geçirmek için gelen binlerce turist bulunuyor. Bu doğrultuda, Kartalkaya’nın kayak yapılmadan da sizlere güzel bir tatil geçirme imkanı sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kartalkaya Otelleri Fiyatları

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Doğal Güzellikleri ile Konuklarını Karşılıyor

İstanbul’a sadece 280 kilometre uzaklıkta olduğu için Kartalkaya günübirlik ziyaretçiler ile dolup taşıyor. Aynı zamanda hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen tatilciler, Kartalkaya pistleri etrafında konuşlanmış olan lüks otelleri doldurmaktadır. Doğal olarak hafta sonlarında ve herkesin ortak tatili olduğu sömestr gibi dönemlerde, Kartalkaya Otelleri Fiyatları bir anda yükselebilmektedir. Uygun bir kayak tatili yapmak istiyor ve tatiliniz içinde konaklama olmasını da arzu ediyorsanız, hafta içi ve sömestr dışı zamanlarda planlarınızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Tüm bunlara ek olarak Kartalkaya Otelleri, henüz kayak sezonu başlamadan erken rezervasyon imkanı sunmaktadır. Düşük bir kontenjan açıldığı için hızlı davranabilen okurlarımız, normalden çok daha düşük fiyatlar ile beğendikleri Kartalkaya Otelleri’ndeki yerlerini ayırabilirler.

Uygun fiyatlara konaklamanın bir yolu da Bolu’daki otellerde konaklamaktır. Özel aracınız olmadığı takdirde çok tavsiye ettiğimiz bir seçenek değildir zira her gün pistlere ulaşmak için tekrar dağa tırmanmak, yorucu ve size vakit kaybettirecek bir durum haline gelecektir.

Kartalkaya Butik Otelleri

Uygun Fiyatlı Kartalkaya Butik Otelleri

Kartalkaya pistlerinin etrafında 2 farklı otel grubuna ait, 5 farklı otel bulunmaktadır. Kartal ve Kaya gruplarına ait olan bu otellerin tamamı lüks ve konforlu hizmetler vermektedir. Kapalı havuz, SPA merkezi, spor salonu, açık büfe restoran, çocuk kulüpleri gibi hizmetlerin bulunduğu bu oteller, kayak sezonu boyunca yüksek fiyatlara sahiptirler.

Uygun fiyatlı butik oteller ise pistlere 20-40 dakika arası uzaklıkta olan 2 ila 3 yıldızlı konaklama tesisleridir. Bütçesini konaklama için değil de kayak sporları veya özel ders için kullanmak isteyen okurlarımız, butik otelleri tercih edebilirler. Bu oteller samimi ortamları ile size kendinizi evinizde gibi hissettirecektir. Butik otellerde ağırlıklı olarak sadece kahvaltı ikram edilmektedir. Bolu, mutfağı ile meşhur bir il olduğu için akşam yemeklerini dilediğiniz restoranda yiyebilirsiniz. Bu sayede Bolu mutfağının çeşitli lezzetlerini de özgürce tatma imkanı bulabilirsiniz.

Sömestr, hafta sonları veya sevgililer günü gibi önemli zamanlarda, butik otellerde dahi yer bulmanız zorlaşacaktır. O nedenle kayak tatili planlarınızı aylar önceden yaparak, butik otelinizdeki yerinizi ayırmayı ihmal etmeyin.

Cevap bırakın