Günübirlik Kış Tatili Rotası Kartalkaya Kayak Merkezi ve Otelleri

Ülkemiz her ne kadar yaz turizminde ön plana çıksa da kış tatili içinde oldukça elverişli bir konumdadır. Kayak tatili yapmak isteyenler için yüksek standartlara sahip tesisler yer almaktadır. Bolu’da yer alan Kartalkaya kayak merkezi, bunlardan biridir.

Sizde işten güçten zaman bulup kendinize zaman ayıramıyorsanız, uzun tatil planları yapamıyorsanız günübirlik tatiller ile kendinizi mutlu edebilirsiniz. Günübirlik kış tatili için en ideal noktalardan biri Kartalkaya olabilir. Nedeni ise çok basit, İstanbul, Ankara gibi mega şehirlere yakın bir konumda olması, yolların yeni ve sürekli bakım yapılması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerededir? Nasıl Gidilir?

Kartalkaya kayak merkezi, Bolu ilinde yer almaktadır. Tesis, yaklaşık 2500 metre rakıma sahip Köroğlu Dağları’nın yamacında bulunmaktadır. Kartalkaya, İstanbul, Ankara, Bursa gibi şehirlere yakınlığı sayesinde ulaşım oldukça kolaydır. Kendi aracınızla İstanbul – Ankara otobanında yapacağınız 2,5 saatlik yolculuk sonrası şehre ulaşabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz şehirden Bolu’ya giden şehirler arası otobüs ile şehre gitmeniz mümkün.

Kartalkaya Otelleri

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort

Kartalkaya’da balayı oteli olarak da en çok tercih edilen tesislerin başında gelen Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort, 25 bin metrekare alana kurulmuştur. Farklı seçeneklerde toplam 141 odası bulunmaktadır. “Tam pansiyon plus” konsepti ile misafirlerini ağırlayan Kaya Palazzo’da, 2 adet buhar odası, 2 adet sauna, kapalı ve ısıtmalı yüzme havuzu, 2 adet hamam, fitness merkezi, lift hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor. Otel, masaj, spa merkezi, kayak dersi, kayak ekipmanları kiralama gibi olanakları da misafirlerine ücretli olarak sunuyor. Tesiste 8 adet lift ve 13 adet pist kullanımı ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Dorukkaya Hotel

Dorukkaya Ski & Mountain Resort Otel

50 bin metrekare alana kurulu olan Dorukkaya Hotel’de toplam 268 oda bulunuyor. “Her şey dahil” konseptiyle misafirlerini ağırlayan Dorukkaya Hotel içerisinde, kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu, kayak ekipmanı kiralama, kayak dersi, fitness merkezi gibi hizmetler sunulmaktadır. Dorukkaya Hotel’de 7 adet lift ve 11 adet kayak pistini tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Grand Kartal Hotel

Grand Kartal Hotel-Genel

Her şey dahil konseptiyle misafirlerini ağırlayan Grand Kartal Hotel’de toplam 163 adet oda bulunmaktadır. Kaliteli ve güler yüzlü bir hizmet anlayışını prensip edinen tesis içerisinde, jakuzi, fitness merkezi, kayak ekipmanları ve snowboard kiralama, sauna, hamam gibi hizmetler sunulmaktadır. Tesis içerisinde farklı zorluk derecelerine sahip toplam 22 adet kayak pisti yer alırken, 2 adet chair lift,1 adet baby lift olmak üzere toplam 7 adet lift yer almaktadır. Liftler, Grand Kartal Hotel misafirlerine ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

Kartaltepe Boutique Hotel

Tatilinizi dağ evi konsepti ve sıcak bir atmosferde geçirmek istiyorsanız Kartepe Boutique Hotel’e kesinlikle bakmalısınız. Çam ağaçlarının arasında yer alan şirin tesis içerisinde toplam 12 oda bulunmaktadır. Sabahları serpme kahvaltı ile güne başlayabilir, muhteşem doğa manzarasına tanıklık edebilir, doğa yürüyüşleri ya da şömine karşısında sıcak içeceklerinizi içerek gününüzü geçirebilirsiniz.

Grand Baysal Hotel

Yarım pansiyon konseptiyle misafirlerini ağırlayan Grand Baysal Hotel içinde toplam 29 oda bulunmaktadır. Butik otel tarzında bir dağ evi gibi dizayn edilen tesiste, şömine keyfini veya kış aylarında havanın soğukluğu sebebiyle pek kullanılmasa da muhteşem bir bahçeye sahiptir. Huzurlu, sessiz, sakin ve ekonomik bir kış tatili planlıyorsanız aradığınız yer burası olabilir.

Golden Key Kartalkaya

Beyaz karların içinde kendini gösteren kıpkırmızı binası ile Golden Key Kartalkaya, son zamanlarda kayak tatili için en çok tercih edilen tesislerden birisi haline geldi. 39 odaya sahip olan otelde, spa merkezi, fitness center, sauna, kapalı havuz, kayak dersi, kayak ekipmanları kiralama gibi olanakları misafirlerine sunmaktadır. Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yer alan Golden Key Kartalkaya’da hem kayak hem de eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Kayak yapmak içinde oldukça avantajlı bir konumdadır. Tesis, Kartal pistlerine 20 metre, Dorukkaya pistlerine ise 5 metre mesafede yer almaktadır.

Cevap bırakın