Kartalkaya Eğlence Dünyası ve En İyi Otelleri

Köroğlu Dağları’nın yamaçlarında bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, pistleri neredeyse sezonun her gününde kalabalık olan bir turizm bölgesi. Kayak sezonu ortalama olarak her sene, Aralık ayının ortalarına doğru açılmakta ve yoğunluk sömestr tatili ile zirve yapmaktadır. Kar kalınlığı ise sezonun ilk ayında 1.5 metre, sonraki aylarda 2 ila 2.5 metre arasında değişmektedir.

Kartalkaya’nın Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen kayak merkezi olmasının en büyük sebeplerinden birisi elbette İstanbul’a sadece 280 kilometre uzaklıkta olması. Gece eğlenceleri, konaklama imkanları ve pist uzunlukları Uludağ kadar olmasa da yine Kartalkaya, muhteşem bir kayak tatili geçirmeniz için her şeye sahip.

Bölge’de kayak yapmak için konaklamak zorunda değilsiniz, aracınızı park ettikten sonra bir skipass alarak tüm pistlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Pistlerin kullanımı hafta içi günlerde daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bölgedeki oteller Kaya ve Kartal gruplarına ait olduğu için bu iki otel grubu üyesi otellerin verecekleri skipass kartlarının fiyatlarında farklılıklar olabilir.

Kartalkaya pistlerinin en uzunu 1400 metredir ve pistlerin tamamı Köroğlu Dağları’nın 1850 ila 2200 metreleri arasında konuşlanmıştır. Toplamda 16 piste sahip olan merkez, her seviyedeki kayak severe hizmet verebilmektedir. Güvenli bir spor merkezi olan Kartalkaya’da, Jandarma 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Herhangi bir şekilde kurtarılmaya ihtiyaç duyan herkese, şefkatli yardım elini kısa bir sürede uzatmaktadır.

Kartalkaya’da Günübirlik Tatil

Kartalkaya Kayak Merkezi Eğlence Dünyası ve En İyi Otelleri-Grand Kartal Hotel-tatilci

Kartalkaya, Ankara ve İstanbul’dan yoğun bir şekilde günübirlik ziyaretçi çekmektedir. Türkiye’deki kayak merkezlerini ayakta tutan turistlerinde, günübirlik ziyaretçiler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira her 1 konaklama yapan ziyaretçiye, ortalama 10-15 arasında günübirlik ziyaretçi düşmektedir. Günübirlik turlar ile gelen konukların, kayak merkezinin hareketliliğini sağlamaları, bu sektörün gelişmesi açısından önemlidir.

Kartalkaya’ya gelen günübirlik kayakçıların sayısı her geçen sene artış göstermektedir. Hafta içi gelen turlar olsa da, otobüsler ile gelen konukların sayısı hafta sonlarında çok ciddi artış göstermektedir. Her hafta sonunda Kartalkaya’ya ortalama 1000 otobüs, günübirlik kayak tatili yapmak isteyen konukları ulaştırmaktadır.

Günübirlik kayak turları içerisinde skipass, yeme içme ve çeşitli ek özellikler barındırdığı için fiyat avantajı içermektedir. Çoğu zaman sucuk ekmek veya diğer atıştırmalıklar bedavaya gelmektedir. Ayrıca kayak turlarının bir çoğunda ekipman kiralama ve özel kayak dersi indirimleri de bulunmalıdır. Bu indirimler, kayak turlarının yüksek sayıda konuğu bir anda getirmeleri sebebiyle otel yönetimleri tarafından yapılmaktadır.

Kartalkaya’nın En İyi Otelleri

Kartalkaya Butik Otelleri ve Sunduğu Hizmetler

Kartalkaya, çevresinde onlarca farklı konaklama tesisi içeriyor olsa da en çok tercih edilenler elbette pistlere yakın olan lüks Kartal ve Kaya grup otelleridir. Gelin yazımızın sonunda bu otellerden en çok bilinenlerini inceleyelim.

Grand Kartal Otel: Geçtiğimiz yıl kapsamlı bir yenilenmeden geçen ve modern bir yapıya kavuşan Grand Kartal Otel, 160 farklı odaya sahiptir. Otel bünyesinde büyük bir ana restoran ve çeşitli bar olanakları bulunuyor. Kayak sonrasında, rahatlayabileceğiniz donanımlı bir SPA merkezi de mevcuttur. Pistlere en yakın otellerden bir tanesidir.

 

Kartal Otel: Otelde 160 odanın yanı sıra iki adet de villa bulunmaktadır. Yürüyen bant, dev snowboard pisti ve ana restoranına ek olarak otelin gece kulübü, sinema, SPA merkezi ve bowling salonu gibi de imkanları bulunuyor. Bölgenin en eski ve en çok tercih edilen konaklama tesislerinden birisidir.

Kaya Palazzo Ski & Mountain: 139 odası olan merkezin en dikkat çeken yönü çocuk bakımı hizmeti olması. Bu nedenle özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen otelde, donanımlı bir SPA merkezi bulunmaktadır. Lüks konsept ile hizmet veren otel, Kartalkaya Otelleri arasında fiyat açısından en yüksek merkezlerden birisidir.

 

Cevap bırakın