Kartalkaya Kayak Merkezi Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizin en seçkin ve kayak tatili için en uygun fiyatlara sahip olan merkezi Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu sınırları içerisinde bulunan Köroğlu Dağlarının 1850 – 2200 metreleri arasında kurulmuştur. Kayak alanı hariç her yerin çam ormanları ile kaplandığı bölgedeki tertemiz havayı tepeye çıkar çıkmaz soluyacak ve o büyük şehirlerde yaşayarak kendinize ne kadar kötülük yaptığınızı anlayacaksınız. Bembeyaz ve dünyada çok az yerde bulunan toz karı elinize aldığınızda adeta bir pudra şekeri ile oynadığınızı düşüneceksiniz. Muhteşem doğası ile Kartalkaya Kayak Merkezi, ziyaretçilerine Aralık ayının başından Nisan ayının başına kadar tam 4 ay boyunca muhteşem bir kayak tatili sunmaktadır. Kartalkaya Uluslararası bir kayak merkezi olduğu için ağırladığı milyonlarca yerli turistin yanında ciddi sayıda yabancı turiste de ev sahipliği yapmaktadır.

Kartalkaya Bölgesi

İstanbul'dan Kartalkaya'ya Nasıl Ulaşılır? - Pist

Yaz aylarında da doğal güzellikleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken Kartalkaya elbette kayak turizmi sayesinde popüler hale gelmiştir. Ankara ve İstanbul’a çok yakın olması sayesinde hafta sonu ve günübirlik tatiller için çok uygun bir seçenek haline gelmiştir. Beyaz cennet olarak bilinen bölgede pistlere yakın 5 farklı lüks otel bulunmaktadır. Henüz karar verememiş okurlarımıza Kartal Otel veya Golden Key otellerinde konaklamalarını tavsiye ediyoruz. Erken rezervasyon fırsatını kullanarak çok uygun fiyatlara bu lüks otellerde konaklayabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Etkinlikler

Katalkaya'da Çocuk Pisti Var Mı? - Pist

Merkezde kendinize uygun pisti bulduktan sonra doya doya sınırsız kayabilirsiniz. Kendinize uygun diyorum zira Kartalkaya’da çok kolay, orta, zor, çok zor ve tehlikeli olmak üzere 5 farklı kategoride kayak pisti bulunmaktadır. İyice yorulduktan sonra bembeyaz görüntü ve çam ormanlarının manzarası eşliğinde sucuk ekmeğinizi de yemeyi ihmal etmeyin.

Kartalkaya Festivalleri

Snowfest olarak düzenlenen festival 3 gün sürmekte ve ünlü sanatçıların da katıldığı inanılmaz bir eğlenceye dönüşmektedir. Snowboard tutkunlarının mutlaka katılması gereken festival ünlü dj’lerin de katılımı ile gençler için muhteşem bir fırsat sunuyor. Gündüz kayak, akşam hatta sabaha kadar süren festivallerde de eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz. Kartalkaya Kayak Merkezi’ne ulaşımı özel aracınız ile veya Bolu şehir merkezinden Kartalkaya’ya kalkan halk otobüsleri ile sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın