Kartalkaya Kayak Merkezi Konaklama Özellikleri

Kayak merkezleri arasında konaklama imkanları açısından oldukça zengin olan Kartalkaya Kayak Merkezi, bu açıdan ziyaretçilerine bol alternatif ve uygun fiyat sunuyor. Kayak merkezi bölgesinde 9 adet otel bulunmakta ve bunların 6 tanesi de kayak merkezinin bulunduğu dağın tepesinde yer alıyor. Bu 6 otelde konaklayan ziyaretçiler dakikalar içerisinde kayak pistlerine ulaşma imkanına sahip olmaktalar. Elbette erken rezervasyon yapılmadığı takdirde pistlere yakın olan otellerin konaklama ücretleri yüksek olacaktır.

Daha uygun fiyatlı otelleri tercih etmek isteyen okurlarımız, pistlere biraz uzaklıkta olan yayla otellerini tercih edebilirler. Bu oteller lüks konseptte olmasalar da doğanın içinde muhteşem bir tatil seçeneği olarak sizi beklemekteler. Otel tavsiyesi isteyen okurlarımıza Kaya Palazzo Ski&Mountain Resort otelini rahatlıkla önerebilirim. Yaz aylarında yaptıracağınız rezervasyon ile çok uygun fiyatlar ile bu lüks otelde konaklayabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - tesis

Bolu şehrinin en önemli turizm merkezlerinden birisi olması sebebiyle kayak merkezine ulaşım olanakları çok geniş ve bol alternatifli. Öncelikle Bolu ilinde havaalanı bulunuyor ve Ankara’dan uçak yolu ile gelmek mümkün. İzmir gibi büyük şehirlerden uçak seferlerinin olup olmadığını ise mutlaka tatil planınızı yaparken kontrol ediniz. İstanbul’dan Bolu’ya 2 saatte ulaşabilirsiniz, Bolu’ya girdiğiniz andan itibaren tabelalar sizi kayak merkezine ulaştıracaktır. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından da Bolu Havaalanına seferler düzenleniyor. Havaalanı, otogar ve Bolu şehir merkezinden çok farklı otobüs, minibüs ve servis tipindeki ulaşım araçları sizi kısa sürede kayak merkezine ulaştıracaktır.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? - teleferik

İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi 4 büyük şehrin tam ortasında bulunması sebebiyle yerli turist potansiyeli çok yüksek olan Kartalkaya, şehirde havaalanı bulunması ve İstanbul’a çok yakın olması sebebiyle de yabancı turistler için de Uludağ’dan sonraki en mantıklı lokasyon. Kayak pistleri arasında profesyonel snowboard alanı olması da yabancı ve profesyonel kayak sporcularının çok ilgisini çekiyor.

Şahsınıza ait kayak ekipmanlarınız bulunmuyorsa yaylalarda bulunan kayak dükkanlarından uygun fiyatlar ile ekipman kiralayabilirsiniz. Fiyat konusunu çok önemsemiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz Kartalkaya tepesindeki otellerinin tamamında ekipman kiralayabileceğiniz kayak odaları bulunmaktadır.

Cevap bırakın