Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul’ da ikamet eden bir kişinin bir saat içerisinde ulaşabileceği Kartalkaya,  Ankara’ dan yola çıkan misafirlerinin üç saat içerisinde ulaşmasını sağlamaktadır. Kartalkaya, Bolu ilinin güney doğusunda Köroğlu dağlarında eşine rastlanılmayan kayak merkezilerini bünyesinde barındıran bir yerleşim yeridir. Günümüzde genel olarak her sezonda tatil yapılmak üzere yerli ve yabancı misafirlerine hem konaklama hizmeti vermekte; hem de 5 ay kadar sürebilen kış sezonunda kayak yapılmasına olanak tanımaktadır. Yine her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Kartalkaya sadece kayak pistleriyle değil, tarihi ve kültürel mirası ile de misafirlerini hayran bırakabilecek bir yerdir. Kartalkaya’yı tatil yapmak için seçtiğinize asla pişman olmayacaksınız. İster günü birlik isterseniz haftalık tatil yapabileceğiniz mesafe ve ulaşım olarak hiç bir zorlukla karşılaşmayacağınız bir yerdedir. Bu kapsamda tatilinizi doyasıya yaşayabileceksiniz. Bu sebeple Kartalkaya kayak merkezi ve Kartalkaya Otelleri tatil yapmak isteyenlerin tercih edebileceği nezih ortamlardan bir tanesi olarak ünüyle tüm dünyada bilinmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? - teleferik

Kartalkaya’yı Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hiç bir ayrıntıyı atlamadan eğlencenin doyasıya keyfini çıkarmak istiyorsanız, Kartalkaya Kayak Merkezi en ideal yerler arasında tercih edilebilecek merkezlerdendir. Kartalkaya adından da anlaşılacağı üzere, kar keyfi yapmak isteyen amatör veya profesyonel diye ayrım yapmadan her kesimin tercih edebileceği durumdadır. Bu kapsamda tatil yapmak için seçebileceğiniz bu yerde her seviyeden kayak yapmak isteyen kişilerin varlığı düşünülerek, güler yüzlü eğitmenler her seviyeye ders verebiliyor. Kartalkaya otelleri ile anlaşarak konaklamak için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yine Kayak ekipmanları, kıyafetleri ve aksesuarlar konusunda da yardımcı olan oteller sundukları kaliteli hizmet ile her kesimi bünyesinde ağırlamayı beklemektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? - Pist

Nasıl Gidilir Neler Yapılır?

Doğa yürüyüşü, binicilik, kuş gözlemciliği, dağ bisikleti, yamaç paraşütü ve kayak sporunuzu aktivitelerin yoğun olarak yapıldığı Kartalkaya kar yağışları başladığında kar sınırının yoğunluğuna göre talebin arttığı görülmektedir.  Her durumda meşhur doğası ve yeşillikleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Merkezden kalkan dolmuşlarla gerçekleşen ulaşım olanaklarından faydalanabilirsiniz. Pek çok konaklama seçeneğinin bulunduğu bu yerde şehre en yakın Kartalkaya otelleri arasından herhangi birisini seçerek konaklama yapabilir, odanıza verilen hizmetlerden yararlanabilirsiniz .

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? - Kayak

Cevap bırakın