Kartalkaya Kayak Merkezi ve Genel Özellikleri

Bolu il merkezinin 38 kilometre doğusunda bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, Dördivan ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Ankara Bolu otoyolunda Gerede beldesini geçince Dördivan gişelerinden girerek merkeze ulaşabilirsiniz. Dörtdivan ilçe merkezinden yerel ulaşım araçlarını eğer çalışmıyorlar ise taksi kullanarak kayak merkezine ulaşabilirsiniz.

İstanbul merkezden 300 kilometre, Ankara’dan ise 200 kilometre uzaklıkta olan Bolu’ya hava yolu ile ulaşım oldukça rahattır. Ankara Esenboğa havaalanı veya İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanını kullanarak bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanından ise kayak merkezine giden servisler, ulaşım açısından size yardımcı olacaktır.

Kayak merkezindeki sezon kar kalınlığı ortalaması 3 metre olsa da ziyaretiniz öncesinde mutlaka meterolojiden kar kalınlığını takip ediniz. Bu sayede pist kapanması gibi istenmeyen durumlarda, boşuna o kadar yolu kat etmemiş olursunuz.

Kartalkaya Yolları

Kartalkaya Günübirlik Tur - Tur Otobüsleri

Karayolları ekipleri sayesinde kayak merkezine giden yol daima açık tutulmaktadır fakat bu kar lastiği olmadan o yolu çıkabileceğiniz manasına gelmez. Merkeze şahsi aracıyla çıkacak her okurumuz araçlarında mutlaka kar lastiği takılı ve bagajlarında da zincirleri ile bölgeye gelmeliler. Zira çok yoğun buzlanma durumunda ekipler yetersiz kalabilir ve bu da sizin buzda kayarak canınızı tehlikeye atmanıza sebep olur. Fakat aracınızda zincir bulundurarak tüm bu aksiliklerin önüne geçebilirsiniz.

Kartalkaya’da bulunan otellerin geniş park yerleri bulunmaktadır. Günübirlik gelen ziyaretçiler de araçlarını bu park yerlerine bırakıp, tatilin keyfini çıkarabilirler. Otopark çoğu zaman ücretsizdir. Kartalkaya Kayak Merkezi, ülkemizdeki diğer merkezlerin aksine hafta sonlarında da çok ciddi bir kalabalığı olmayan bir tatil bölgesidir.

Kartalkaya Kayak Merkezi TurlarıKartalkaya Günübirlik Tur - Oteller

Büyük şehirlerden Bolu Kartalkaya’ya günübirlik veya hafta sonunu kapsayacak şekilde turlar düzenlenmektedir. Yerinizi önceden ayırıp, ailenizle veya arkadaşlarınızla bu turlara katılarak Kartalkaya’nın zevkini uygun fiyatlarla çıkarabilirsiniz.

Köroğlu dağlarının en yüksek zirvelerinden birisine kurulmuş olan Kartalkaya Kayak merkezi, muhteşem bir orman ve dağ manzarasına sahiptir. Çok sık köknar ve çam ağaçları ile kaplanmış Kartalkaya, ziyaretçilerine kartpostallık görüntüler sunmakta. Ülkemizin en iyi kar kalitesine sahip merkezlerinden birisi olan Kartalkaya’da Profesyonel sporculara da hitap eden ve uzunluk toplamı 12 kilometreyi bulan pistler bulunmaktadır.

Pistlere yakın olmanız ve daha rahat kullanabilmeniz açısından siz değerli okurlarımıza Kaya Palazzo Ski&Mountain Resort otelini önermekteyim.

Cevap bırakın