Kartalkaya Kayak Merkezi ve Kış Tatili

Kış tatili programınız varsa, aklınıza gelmemesi imkansız noktalardan birisi de şüphesiz ki Kartalkaya’dır. Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Köroğlu Dağları üzerine konuşlanmış Kartalkaya Kayak Merkezi, Uludağ’ın alternatifi olarak gösterilen ve Uluslararası Standartlara uygun bir kış sporları merkezi.

İstanbul ve Ankara’ya yakın olması nedeni ile avantajlı olan Kartalkaya, özellikle hafta sonlarında yoğun bir şekilde günübirlik ziyaretçi çekmektedir. Sezon boyunca ideal kar kalınlığını yakalayan Kartalkaya pistleri, sık çam ormanlarının arasındaki görüntüsü ile de konukları daha ilk günden büyülüyor.

Bir zamanlar sadece Kartalların barınabildiği bu ıssız dağın yamaçları, günümüzde her Kış sezonunda yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin ziyareti ile şenleniyor. Bölge Yaz mevsiminde de kampçılık, piknik ve çeşitli dağ sporları için ziyaret almaktadır. Temiz havaya, spora, huzura ve Bolu mutfağının lezzetlerine doymak istiyorsanız, bu Kış adresiniz Kartalkaya olmalı.

Kartalkaya Nerededir? Kartalkaya’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır? - Kayak Pisti

Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 38 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Batı Karadeniz’in en yüksek tepelerinden birisine sahip olan Köroğlu Dağları üzerinde bulunan merkezi, kayak sporuna gönül vermiş herkesin uğrak noktalarından bir tanesi.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nin bağlı olduğu Bolu’da herhangi bir havalimanı bulunmuyor. Türkiye’nin Bolu’ya karayolu ile uzak olan noktalarından gelmek isteyen konuklar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı veya Ankara Esenboğa Havalimanı’nı kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Özellikle tur şirketleri ile yapacağınız anlaşmalar ile tüm yolculuk organizasyonu stresinden kurtulabilirsiniz.

Türkiye’nin nüfus depoları olan İstanbul ve Ankara, Bolu’ya 3-4 saatlik kara yolculuğu uzaklıkta. Yine Eskişehir, Samsun gibi merkezlerden de Bolu’ya kısa sürede giriş sağlanabiliyor.

Kartalkaya Otelleri ve Pistleri

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Ulaşım Nasıldır? - Kayak Alanı

Kartalkaya Otelleri, dağın 2.000 metre yükseğinde yer almaktadır. 2200 metrelik dağın neredeyse zirvesinde yer alan oteller, sık çam ormanları ile çevrili. Sadece kayak değil Snowboard gibi farklı kayak disiplinlerine de uygun pistleri sayesinde, profesyonel kayak sporcularının da ilk tercihlerinden.

Kartalkaya’da kayak sezonu Aralık ayında başlayıp, Mart ayının son haftasına kadar verimli bir şekilde devam ediyor. Ocak ve Aralık ayları, sömestr ve yılbaşı dönemlerinden dolayı çok yoğun, hatta yer bulmanız imkansız diyebiliriz. Huzurlu ve sakin bir kayak tatili için Şubat ayının sonları ve Mart ayını şiddetle öneriyoruz.

Cevap bırakın