Kartalkaya Kayak Merkezi ve Tatil Mevsimi

Bolu sınırları içinde yer alan Kartalkaya kayak merkezi, kış sporu ve dağ sporu severlerin uğrak noktası haline dönüşmüştür. Hem yazın hem kışın istenilen mevsimde merkeze gidilerek keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirilebilir. Ancak kayak, kızak gibi sporlar ile ilgilenen kişiler pistlerin en iyi durumda olduğu Aralık ve Mart ayları arasında gitmelidir. Bu dönemde gitmek isteyenler önceden rezervasyon yaptırırsa daha iyi olacaktır. Kar kalınlığı arttıkça ve pistler iyi duruma geldikçe gelen tatilci sayısı artmaktadır. Bu yüzden yer bulma sorunu yaşamamak ve açıkta kalmamak için otellere önceden rezervasyon yaptırmak tatilcilere kolaylık sağlamaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Tatil Mevsimi - kayak pisti

Kartalkaya Kayak Merkezinde Kış Dönemi Tatili

Kartalkaya kayak merkezine kış döneminde gidenler harika ve eşsiz pistlerin keyfini çıkarabilirler. Pist kenarlarına, otel lobilerinden veya bölgeye gelirken yol üzerinde bulunan beldelerden kayak takımı kiralamalısınız. Kartalkaya kayak merkezinde pistler büyüklük ve genişliklerine göre ayrılmaktadır. En büyük pistler profesyonel kayakçılar için daha uygundur. Küçük pistler ise kaymayı yeni öğrenenler, karın tadını çıkarmak isteyenler, kızakla kaymak isteyenler için daha ideal olmaktadır. Kartalkaya kayak merkezine kış döneminde gidildiğinde pist üzerinde yapılan yarışmalar ve etkinlikler yapılmaktadır. Bu da buraya gelen tatilcilere eğlenceli zaman geçirme olanağı sunmaktadır. Kayakla kaymayı bilmeyenler ve sevmeyenler için ise kızakla kaymak alternatif bir seçenek olabilmektedir. Hem alternatif hem eğlenceli bu seçeneği seçebilir, kayak merkezinin tadını bu şekilde de çıkarabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Tatil Mevsimi - kar

Kartalkaya Kayak Merkezinde Yaz Dönemi Tatili

Kayak yapmak, kızakla kaymak gibi kış sporlarını bilmeyen veya sevmeyenler kayak merkezine yaz döneminde rahatlıkla gidebilirler. Kayak merkezlerine sadece kış döneminde gidilir diye bir şart yoktur. Kafa dinlemek isteyenler, doğa severler, doğada bisiklet binmeyi, yürümeyi sevenler içinde kayak merkezleri yaz aylarında bulunmaz hint kumaşı gibidir. Kartalkaya Kayak Merkezi ve Otelleri doluluk oranları da yaz aylarında azalma olduğu için istenilen otelde yer bulma şansı da vardır. Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayanlar kafa dinlemek, sessizliğin ve doğanın tadını çıkarmak için bu harika rotaya doğru yola çıkmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Tatil Mevsimi - snowboard

Cevap bırakın