Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Nasıl Ulaşılır?

Ülkemiz dört mevsimi de dolu dolu yaşayabilmemize olanak sağlayan bir coğrafyaya sahiptir. Bu doğrultuda muhteşem kayak merkezlerine de sahip olan ülkemiz, dünyanın yüzlerce ülkesinden yabancı turistleri bünyesine kış aylarında da çekebilmektedir. Yaz turizmi kadar tanıtımı olmadığı için henüz yeni gelişen kayak ve kış turizmi, önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir ivme ile yükselmeye devam edecek. Tatil yapmak için kesinlikle yaz aylarını beklemenize gerek yok, bu algınızı kırarak Kartalkaya Kayak Merkezi, Uludağ, Kartepe, Erciyes veya Palandöken Kayak Merkezi gibi kış sporları bölgelerimizi değerlendirebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım Yolları

İstanbul'dan Kartalkaya'ya Nasıl Ulaşılır? - Tur

Kartalkaya Kayak Merkezi, ülkemizin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden bir tanesidir. İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara gibi ülkemizin nüfus açısından en büyük 4 şehrine yakın olması elbette bu bölgenin gelişimine çok büyük etki etmekte. Bolu ilimizde bulunan ve İstanbul’a sadece 260 kilometre uzaklıkta olan Kartalkaya, Ankara’ya ise 190 kilometre uzaklıktadır. Bolu’da havaalanı bulunduğu için havayolu ile ulaşımı tavsiye etmekteyiz. Bolu havaalanından, Bolu otogarından ve şehir merkezinden ulaşım araçları sizi Kartalkaya’ya götüreceklerdir. Merkeze şahsi aracı ile gelmek isteyen okurlarımızın ise şehrin en popüler turizm alanı olan Kartalkaya’nın, neredeyse her tarafta bulunan tabelalarını takip etmeleri yeterli olacaktır. Tepeye çıkmak hava şatlarından dolayı zor olduğu için aracınızda mutlaka kar lastiği ve zincir bulunması gerekiyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi Hakkında

İstanbul'dan Kartalkaya'ya Nasıl Ulaşılır? - Tesisler

Doğal güzelliği ile insanı büyüleyen Kartalkaya, gündüz kayak sporları geceleri ise eğlenceli aktiviteleri ile gelen herkesi mutlu ediyor. Batı Karadeniz’in en yüksek noktalarından birisi olan Köroğlu Dağları’nın yamaçlarında kurulmuş olan merkez, çok yoğun çam ormanları ile kaplı durumda. Bu da kayak yaparken aynı zamanda muhteşem bir manzaranın sizlere eşlik etmesini sağlıyor. Yamaç üzerinde bulunması merkezin, sert ve kuru rüzgarlardan etkilenmesini engelliyor. Bu da kayak severler için uzun saatler boyunca kayak yapma imkanını doğuruyor. Toplam 13 adet pist bulunan merkezde en uzun pistin uzunluğu ise 1.600 metre civarındadır. Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kayak sezonu Aralık ayının başında başlayıp Şubat sonunda kapanmaktadır. Merkezin yoğunluğu sebebiyle eğer mümkünse hafta içlerinde gelmenizi tavsiye ediyoruz. Pistlere olan yakınlığı açısından Kaya Palazzo Ski&Mountain Resort otelini okurlarımıza önermekteyiz.

Cevap bırakın