Kartalkaya Kayak Sezonu Ne Zaman Açılır?

Kış aylarının vazgeçilmez tatili kayak tesisleri ve buralarda yer alan oteller olmaktadır. Kış aylarında biraz kar görmek isteyen ve kayak yaparak farklı bir aktivite yapmak isteyen insanlar kayak tesislerine akın ediyor. Türkiye’de birçok kayağa elverişli dağ bulunuyor. Bunlardan birisi de Kartalkaya’dır. Kartalkaya kayak sezonu kış aylarının gelmesiyle başlıyor. Kartalkaya’da eşsiz bir deneyim yaşamak ve güzel bir tatil yapmak mümkündür. Burada yer alan farklı pistlerde kayak yapmak, eğitim hocalarından ders almak ve mükemmel kayakçı olmak çok da zor değildir. Kartalkaya kayak sezonu başlamasıyla yoğunluk da artıyor.

Fakat dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki sezonun açılış tarihidir. Belki de dikkat edilmesi gereken en önemli konu budur. Kayak yapmak isteyenlerin sezon açılış tarihini iyi bilmesi ve buna göre rezervasyonlarını ayarlaması gerekiyor. Aksi durumda yoğunluk ve bu dönemde ciddi sıkışıklıklar olabilmektedir. Kartalkaya için beklenen tarih 20 Aralık olarak belirlenmiştir. 20 Aralık’ta açılacak olan sezon 20 Mart’ta kapanacak. Bu süreç boyunca Kartalkaya, kayak yapmak isteyen misafirlerini ağırlayacak.

Açılıştan İtibaren Yoğunluk Yaşanıyor!

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - pist

Farklı birçok otelin olması ve seçeneğin fazla olması Kartalkaya Kayak Merkezi üzerinde olumlu etki yapıyor. Kartalkaya kayak merkezi birçok turistin ilgisini bu yüzden çekmektedir. Hem yoğun kar yağışı, hem pistlerin elverişli olması hem de birçok otelin bulunması Kartalkaya’yı cazibe merkezi yapıyor. Kartalkaya’da tatil planlanıyor ise belirtilen tarihler arasında erkenden rezervasyon yapılması önemlidir. Erken rezervasyon ile hem fiyatlar daha aşağı inecek hem de konfor artacaktır.

Kartalkaya Kayak Sezonu Erken Rezervasyon Şart!

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - tesis

Kartalkaya otelleri kayak sezonunun açılması itibariyle aşırı bir yoğunluk yaşamaktadır. Bu yoğunluğa takılmamak için önceden rezervasyon yapılması gerekiyor. Bu yol ile hem oteli ayarlamak hem de güzel bir şekilde kayak yapmak mümkün olacaktır. Otellerin farklı hizmetleri bulunuyor. Bu hizmetler incelenerek erken rezervasyon yapılabilir. Erken rezervasyon sayesinde farklı seçenekler arasında karar verme ve bu seçeneklere göre hareket etme sağlanacaktır. 20 Aralık tarihinden sonra çok fazla hareketin beklendiği Kartalkaya’da güzel bir tatil için rezervasyon yapılması ve otelin kısa süre içerisinde belirlenmesi gerekiyor.

Cevap bırakın