Kartalkaya’da Eğlence İmkanları

Kartalkaya hakkında bilinen en büyük yanlışlardan birisi de eğlence olanakları konusunda Uludağ gibi gelişmiş olmasıdır. Halbuki Kartalkaya’nın Uludağ alternatifi olarak lanse edilmesinin altında yatan sebep, merkezin pist kalitesi ve konaklama alternatiflerinin zenginliğidir. O nedenle Uludağ gibi bir gece hayatı ve eğlence olanaklarını umarak Kartalkaya Kayak Merkezi’ne gelen konuklar, küçük çaplı bir hüsran yaşayabilirler.

Kartalkaya’nın tutkunları, konserler eşliğinde içkilerini yudumlamak yerine karın ve kayağın tadını çıkarmayı tercih ediyor. Köroğlu Dağları’nın yamaçlarında kurulmuş olan bu tesis, sık çam ormanlarının arasında adeta tüm ziyaretçilere yaşadıklarını tekrar hissettiriyor. Muhteşem manzarası, kayağa ek olarak snowboard pistleri, ılıman iklimi ve yüksek kar kalitesi ile Kartalkaya, Türkiye’nin en çok tercih edilen kayak merkezlerinden bir tanesi.

Tesis, Sömestr ve yılbaşı gibi dönemlerde %100 doluluk oranı ile hizmet vermektedir. O nedenle sömestr tatili için halen yerinizi ayırmadıysanız, acele etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Hakkında Genel Bilgiler

Bolu Kartalkaya’da hizmet veren Kartal Otel-Kartal Otel

Adındaki kartal ibaresi aslında boşuna eklenmemiş. Sadece Kartalların barınabileceği kadar yüksek ve zorlu bir arazide olması nedeni ile eklenmiş. Bölgenin gelişiminde, bugün pistlerin yarısının kullanım hakkına sahip olan Kartal otel grubunun katkısı büyük. 70’li yılların sonunda hiçbir insanın ulaşamadığı bu bölgeye, elektrik ve su gibi alt yapıların taşınmasını sağlayan Kartal Grubu, bununla yetinmeyip çorak olan dağ başına on binlerce çam ağacı diktirip bugünkü halini almasını sağlamıştır. Kartal Grubun 40 yıl önceki öngörüsü sayesinde, bugün Kartalkaya ülkemizin manzarası en güzel kayak merkezlerinden birisi haline gelmiştir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri Hakkında

Kayak Sporlarının Faydaları Nelerdir?

Sık ormanlar arasında bulunan 13 pist bulunuyor ve bu modern pistlerin toplam uzunluğu 35 kilometre civarında. Bölgede diğer kayak merkezlerindeki gibi çok uzun bir pist bulunmuyor. Kartalkaya’nın en uzun pisti 1400 metre.

Kayak sezonu boyunca pistlerde ortalama kar kalınlığı 2.5 metre civarında olsa da zaman zaman 4 metreyi bulduğu da oluyor. Kartal grubunun 3, Dorukkaya grubunun ise 2 oteli bulunuyor. Herhangi bir grup otelinde konaklayan kayak sever, aynı grubun diğer pistlerinde de ek ücret ödemeden kayabiliyor. Bu sayede pistlerde kalabalık oluşmuyor ve sıra beklemek zorunda kalmıyorsunuz. İki otel bölgesinde de Snowboard tutkunları için özel pist bulunmaktadır.

Kayak pistlerinin başlangıç noktasına teleski ve telesiyejler ile ulaşım sağlanmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi’ndeki pistler, yeni başlayanlardan profesyonel kayak sporcularına kadar uygun parkurlar içermektedir. Hatta bölgede çocukların güvenle bu sporu yapabilmeleri için özel bir mini pist dahi bulunmaktadır.

Kartalkaya’da Ne Yenmeli?

Bolu Mutfağının Tadına Baktınız mı?

Kayak merkezlerinde yemek menüleri aslında sabittir. Daha doğrusu yemek yerine atıştırmalık desek çok daha doğru olacaktır. Tüm kayak merkezlerinde olduğu gibi burada da sıcak şarap, sucuk ekmek, sahlep ve kahve bulunuyor. Ekmek arası sucuk 25 liradan satılıyor.

Akşam yemeklerini ise otellerin alakart restoranlarında veya ana restoranında tüketebilirsiniz. Ana restoranlar, her şey dahil konsepti sayesinde ücretsiz fakat dünya restoranlarından gurme lezzetleri denemek isteyen konuklar, ücretli alakart restoranları da tercih edebilirler.

Golden Key Otel

Golden Key Kartalkaya-oda

Yazımızı sonlandırmadan önce, Kartalkaya’da denediğimiz Golden Key Otel ile alakalı da birkaç şey söyleyelim.

Golden Key, Kartalkaya’nın en lüks oteli. Henüz çok yeni olmasının da bunda şüphesiz ki payı var. Fransız mimarisine uygun olarak dizayn edilen otel, tüm oteller arasındaki en iyi dağ manzarasına sahip. Toplamda sadece 43 odası bulunan butik otel, konuklarına 2 restoran, SPA merkezi, kapalı havuz, buz pateniz sahası, spor salonu, şömine odası ve çocuk odası bulunmaktadır.

Otelde sevgililer günü, balayı tatili, doğum günü gibi özel dönemler için konsept ve ücretsiz paketler bulunuyor. Romantik bir balayı tatili için kesinlikle değerlendirilmeli.

Cevap bırakın