Kartalkaya’da Kayak Ekipmanları Kiralama

Kartalkaya’da kayak veya snowboard keyfi yaşamak istiyorsanız, daha önceden herhangi bir kayak tecrübesine sahip olmanıza gerek yok. Profesyonel veya acemi olmanız fark etmeksizin, Kartalkaya’da güzel bir kayak tatili geçirebiliyorsunuz. Acemi olmanızın yanında, Kartalkaya’ya gelirken hiçbir kayak ekipmanı veya kayak kıyafetini de yanınızda getirmek zorunda değilsiniz. Sadece gündelik kıyafetlerinizi ve özel ihtiyaçlarınızı valizinizde bulundurmanız yeterli olacaktır.

Kartalkaya Butik Otelleri ve Sunduğu Hizmetler

Kayağa yeni başlayan bir ziyaretçi olarak yapmanız gereken ekipman, kıyafet kiralama işlemlerini yaptıktan sonra profesyonel bir eğitmenden ders almak olacaktır. Uludağ’dan sonra en popüler 2. kayak merkezi olan Kartalkaya, hafta sonu ve sömestr gibi dönemlerde pahalı fakat hafta içi veya Mart ayı gibi sezonun daha sakin dönemlerinde uygun fiyatlara sahip. Huzurlu ve sakin bir tatilin yanında uygun fiyatlar da arıyorsanız, bu dönemleri özellikle tercih edebilirsiniz. Kartalkaya’da eğlence ve gece hayatı anlayışı, Uludağ’daki gibi olmadığı için kalabalıklar arasında tatil yapmanın çok bir esprisi olmadığını düşünüyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kayak ekipmanları kiralama ve özel ders fiyatları konakladığınız otelin fiyat politikasına göre değişiklik gösterebilir. Elbette ekipman kiralamak veya özel ders almak için herhangi bir otelde konaklamanız gerekmiyor.

Kartalkaya’da profesyonel eğitmenlerden alacağınız özel dersin saatlik ücreti maksimum 150 lira civarında olacaktır. Toplamda 3 saatlik bir ders ile bu spora çok hızlı bir giriş yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Dersler uygulamalı olmakta ve ders sonrasında acemi pistlerinde çok rahat bir şekilde kayabiliyor olacaksınız. Kayak sporları, bu kadar düşük maliyetle bu kadar kısa sürede öğrenilebilen nadir sporlardandır. Elbette kendinizi geliştirmek için bol pratik yapmanız elzemdir. Daha uygun özel ders fiyatlarını yakalamak için ise grup halindeki özel dersleri tercih edebilirsiniz.

Kayak ekipmanı ve kayak kıyafetlerini ise tek tek kiralamak yerine set halinde kiralamanız daha mantıklı olacaktır. Kayak pantolonu, kayak montu, kayak ayakkabısı, bere, eldiven ve kask mutlaka kiralanması gereken ekipman ve kıyafetlerdir. Tüm bu gereksinimlerin günlük kiralama bedeli ise Kartalkaya’da yaklaşık 100 lira civarındadır. Hijyene önem veriyorsanız bere, eldiven, atkı gibi kıyafetleri, internetteki kampanyaları takip ederek tatile gelmeden önce satın alabilirsiniz. Sezon sonu fırsatları ile iyi markaların ürünlerini uygun fiyatlara satın almak mümkün olabiliyor.

Snowboard ekipmanları, kayak ekipmanlarına göre biraz daha yüksek ücretli. Yine de kayağa yeni başlayacağınız için profesyonel sporculara göre çok daha az ücret ödeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Kayak ekipmanlarını satın almayı ise asla aklınızdan geçirmeyin zira bu çok gereksiz bir maliyet olacaktır. Kayak pistlerinde bulunan zor ve tehlikeli pistlerde hatasız kayabildiğiniz zaman kayak ekipmanlarınızı da satın almayı düşünebilirsiniz. Kayak ekipmanlarını erken satın almak sadece gereksiz maliyet değil yanlış ekipmanları satın alma tehlikesini de doğuracaktır. Bir kayakçının kendi stilini belirlemesi ve yeteneklerini keşfetmesi yıllar sürecektir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Tatili Toplam Maliyeti

Kartalkaya'da Eğlence İmkanları Nasıldır?-Kartalkaya Pisti

Bir kayak tatilindeki toplam maliyetleri konaklama + ulaşım + skipass + ekipman ve kıyafet kiralama + özel ders + yeme içme olarak hesaplayabiliriz.

Konaklama seçeneğini tercih ettiğiniz zaman otomatik olarak skipass ve yeme içme maliyetlerinden kurtulmuş oluyorsunuz. Zira Kartalkaya’nın zirvesinde bulunan otellerin tamamında her şey dahil konsept bulunuyor ve oteller konuklarına pistlerde ücretsiz kayma imkanı sunuyor.

Burada bilmeniz gereken tek konu, zirveyi iki otel grubunun paylaşıyor olması. Bu nedenle hangi otel grubunda konaklıyorsanız, sadece o otel grubuna ait olan pistlerde sınırsız kayak keyfi yaşayabiliyorsunuz. Kartalkaya’da 2 kişi için tek gecelik ve tüm masraflarınızın içinde olduğu bir tatil ortalama olarak 800 lira gibi bir maliyet ortaya çıkaracaktır.

Cevap bırakın