Kartalkaya’da Kayak Tatili Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde kayak tatili için gidilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Palandöken, Uludağ, Erciyes, Davraz, Kartepe, Sarıkamış ve konumuz olan Kartalkaya kayak merkezi kış tatili için popüler bölgelerin başında gelmektedir. Kış tatili için Kartalkaya’da kayak yapacaklar için; Kartalkaya otelleri, pistleri, kayak ekipmanı kiralama ücretleri gibi bilinmesi gerekenleri yazmaya çalışacağız.

Kartalkaya’da Kayak Nerede Yapılır?

Kartalkaya kayak merkezinden bahsedeceksek öncelikle nerede olduğu sorusunun cevabını vermemiz gerekir diye düşündük. Kartalkaya, Bolu ilinde yer almaktadır. 2200 metre zirve noktası bulunan Köroğlu Dağları içinde yer almaktadır. Kartalkaya hem doğa hem de kış tatili yapmak için ülkemizde bulunan en ideal noktalardan biridir. İstanbul, Bursa, Ankara gibi şehirlere yakınlığı sayesinde ulaşımı bir hayli rahat diyebiliriz. Hem kendi aracınızla hem de bulunduğunuz şehirden Bolu’ya otobüs ile ulaşabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri

Kartalkaya’da kayak yapabileceğiniz otelleri sıralamamız gerekirse;

 • Grand Kartal Hotel
 • Dorukkaya Ski & Mountain Resort
 • Golden Key Kartalkaya
 • Grand Baysal Hotel
 • Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort
 • Dorukkaya Hotel

Otel fiyatlarına gelecek olursak kış sezonunun kabaca 400 ile 1500 TL arasında değişen ücretlerde konaklama imkanı bulabilirsiniz. Bilginiz olsun, Kartalkaya otel fiyatları hafta içi biraz daha düşük olacaktır.

2020 Kartalkaya Kayak Merkezi Fiyatları

Kartalkaya’da kayak yapacaklar için en önemli kriter Skipass ücretleridir. Bu bilet sizin kayak merkezinde bulunan mekanik tesislere binmenize olanak sağlar. Kartal Otel ve Grand Kartal Otel pistlerini kullanmak için günlük olarak hafta içi 160 TL, hafta sonu ise 200 TL gibi bir skipass ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Dorukkaya Ski & Mountain Resort yani Dorukkaya pistlerini kullanmak için ise hafta için 200 TL hafta sonu ise 230 TL ödemelisiniz.

2020 Kartalkaya Kayak Eğitimi Fiyatları

Beyaz Cennet Kartalkaya'da Kayak Tatili

Kayak tatili yapmak için illa ki daha önceden kayak yapmanız gerekmiyor. Tüm merkezlerde olduğu gibi Kartalkaya’da da kayak dersi uzmanlar tarafından verilmektedir. Bu sayede kısa sürede başlangıç seviyesinde kayak yapabilir, pistlerde yerinizi alabilirsiniz. Kartalkaya kayak dersi 2020 fiyatları şu şekildedir;

 • 1 kişi için 350 TL
 • 2 kişi için 280 TL
 • 3 kişi için 260 TL
 • 4 kişi için 200 TL
 • 5 kişi için 170 TL

2020 Kartalkaya Kayak Ekipmanı Kiralama Ücretleri

İlk kez kayak tatili yapıyorsanız veya yapacaksanız gidip kayak takımı almanıza gerek yok hatta almamanız sizin için daha faydalı. Kayak takımlarının pahalı olmasının yanı sıra, ne tür bir kayak yapacağınızı ve kayak sporunun hoşunuza gidip gitmeyeceğini bilmiyorsunuz.

Kartalkaya kayak merkezinde bulunan Kartal Otel’de kayak takımı ve kayak kıyafetleri kiralama ücretleri 100 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Alacağınız ekipmanın markası, az kullanılmış olmasına göre değişkenlik gösterir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Dorukkaya Otel kaka ekipmanları kiralama ücretleri ise Kartal Otel ile hemen hemen aynı denilebilir. Kayak takımı kiralama Dorukkaya Otel’de 100 ile 150 TL arasında, kıyafet kiralama ücretleri ise 50 ile 100 TL arasında değişmektedir.

Cevap bırakın