Kartalkaya’da Kış Aylarında Gezilecek Yerler

Kış ayları denince elbette hepimizin aklına kayak merkezleri geliyor fakat elbette koca tatili sadece kayarak geçirecek değiliz. Kaymaya ek olarak yapılabilecek yüzlerce farklı aktivite ve görülmesi gereken onlarca farklı bölge bulunuyor.

Peki Kış aylarında gezilecek yerler nereleridir? Gelin yazımızda bu bölgelere daha detaylı bir şekilde bakalım.

Bolu Yedigöller Gezisi

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Doğal Güzellikleri ile Konuklarını Karşılıyor

Hep kartpostallarda gördüğünüz o bembeyaz ormanların aslında yanı başınızda olduğunun farkında mısınız? Yazın olduğu kadar Kış aylarında da mucizevi bir görüntüye bürünen Yedigöller, hiç şüphesiz ki ülkemizin en cennet köşelerinden bir tanesi. İstanbul’a çok yakın olması sayesinde hafta sonu kaçamağı için en doğru adreslerden birisi olan Yedigöller’de, buz tutmuş göller ve beyaza bürünmüş çam ağaçları ile karşılaşacaksınız. Havasının ne kadar iyi olduğundan ve doğa yürüyüşleri sonrasında ciğerlerinizin adeta kendisini yenileyeceğinden hiç bahsetmiyoruz bile.

Bolu Abant Gezisi

Yılın her mevsiminde uzun ve sağlıklı yürüyüşler yapabileceğiniz bir atmosfere sahip olan Abant, çevresindeki butik oteller ile ziyaretçilerine uygun fiyatlı ve doğanın içinde bir tatil yapma fırsatı sunuyor. Abant gölünün muhteşem manzarası ile fotoğraf çekip anı biriktirmek için birebir.

Kapadokya Gezisi

Kartalkaya'da Kış Aylarında Gezilecek Yerler-kapadokya kış

Peribacalarını Kış aylarında gözlemleyerek, bu mucizevi doğal yapıları bir de bembeyaz karın altındayken görün. Kış aylarında ziyaretçilerin çok rahat ulaşabileceği Kapadokya şarabı ise sizlere şömine ve dışarıdaki ateşler etrafında çok güzel dakikalar yaşatacak. Her mevsimi ayrı güzel olan Kapadokya’ya, tüm büyük şehirlerde düzenlenen turları kullanarak gelebilirsiniz.

Safranbolu Gezisi

Zamanda seyahat yapmak istiyor ve bir anda bir asır öncesine dönsek keşke diyorsanız, bunu Safranbolu gezisi ile mümkün kılabilirsiniz. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu, eski Türk mimarisini yansıtan evleri ve tarihi sokakları ile sizi ilk dakikalarda büyüleyecek. Arnavut kaldırımlı sokaklara bakan butik otel ve pansiyonlarda uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

İzmir Şirince Gezisi

Kıyamet senaryoları ile bir anda popüler hale gelen Şirince, Kış aylarında bile soğuğu çok hissetmeyenler için güzel bir gezi bölgesi. Kış aylarında yapılan şarap festivalleri ile eğlenebilir veya açılan pazarlardan Kış aylarında tüketebileceğiniz onlarca farklı yöresel ve organik ürün satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın